Namioty handlowe i namioty wystawowe doskonale sprawdzają się podczas prowadzenia sezonowej działalności gospodarczej. Mobilne konstrukcje umożliwiają częstą zmianę lokalizacji zadaszenia, a trwałe i szczelne plandeki chronią przed deszczem i upalnym słońcem. Jakiś czas temu w artykule „Sezonowa wypożyczalnia w namiocie handlowym” przedstawialiśmy biznesy, które z powodzeniem można prowadzić pod namiotem handlowym. Jednym z nich jest właśnie wypożyczalnia sprzętów zimowych.
Spis treści
Jak wykorzystać namiot w wypożyczalni sprzętów zimowych?
Wypożyczalnie sprzętów zimowych to biznesy okresowe, które najczęściej funkcjonują tylko w okresie jesienno-zimowym. Stopień oblężenia wypożyczalni w dużej mierze zależy od warunków pogodowych i miejsca prowadzenia działalności. W ferie i weekendy wiele osób decyduje się na odwiedzenie turystycznych miejscowości, w których mogą oddać się zimowemu szaleństwu. Największą popularnością cieszą się:
- wypożyczalnie nart i desek snowboardowych
- wypożyczalnia łyżew
- wypożyczalnia jabłuszek i sanek
- wypożyczalnia skuterów śnieżnych
Co ciekawe, namioty handlowe wykorzystywane są także przez osoby organizujące kuligi. Dowiedzmy się zatem, jak wykorzystać namiot prowadząc wypożyczalnię sprzętów zimowych.
Magazyn na sprzęt
Namioty handlowe doskonale sprawdzają się w roli głównych lub dodatkowych magazynów na sprzęty zimowe. Wodoodporne plandeki izolują towar od wilgoci, wiatru i niskich temperatur. W komfortowych warunkach klienci mogą spokojnie wybrać i zmierzyć sprzęt. Co ważne, mobilny namiot handlowy możemy w dowolnym momencie przenieść w inne miejsce. Namiot handlowy z systemem Multi - size możemy szybko wydłużyć lub skrócić o dodatkowy segment, co pozwala dopasować wielkość magazynu do aktualnych potrzeb.
Ekspozycja towaru
Namioty wystawowe wyglądają bardzo estetycznie i doskonale nadają się do ekspozycji sprzętu zimowego. Przestronne, dobrze doświetlone wnętrze namiotu zwraca uwagę potencjalnych klientów i zachęca do skorzystania z usług wypożyczalni. W tym celu możemy wybrać namiot handlowy z transparentnymi bokami lub oknami witrażowymi.
Przestrzeń socjalna dla pracowników
W namiotach handlowych można stworzyć wygodną przestrzeń socjalną dla pracowników. Namioty z pełną plandeką lub z poszyciem z oknami doświetlającymi gwarantują prywatność i umożliwiają przechowanie rzeczy. W namiocie handlowym pracownicy mogą się ogrzać, zjeść posiłek i odpocząć od pracy w zimowych warunkach.
Szatnia dla klientów i przechowalnia prywatnych rzeczy
Namiot handlowy można także podzielić na strefy i wyznaczyć przymierzalnie dla klientów. Dzięki temu poczują się swobodnie i z łatwością dopasują sprzęt. W namiocie możemy umieścić również szafki, w których klienci przechowają prywatne rzeczy w czasie zimowych aktywności.
Serwis nart, desek snowboardowych i łyżew
W namiocie umiejscowionym obok wypożyczalni możemy przeprowadzać serwis nart, desek snowboardowych i łyżew. Wprowadzając dodatkową usługę, skutecznie zwiększymy grono klientów. W ofercie Das Company dostępne są namioty różnej wielkości, dzięki temu z łatwością dopasujemy zadaszenie do naszych potrzeb.
Przestrzeń gastronomiczna koło wypożyczalni
Koło wypożyczalni można stworzyć strefę gastronomiczną umiejscowioną w namiotach cateringowych. Ciepłe napoje i przekąski z pewnością ściągną wielu klientów zmęczonych po zimowych aktywnościach. W namiocie gastronomicznym można ustawić ławy ze stołami i parasole grzewcze, tworząc przestrzeń do wypoczynku i spożywania posiłków.
O czym zawsze należy pamiętać?
Zastanawiasz się nad prowadzeniem wypożyczalni sprzętów zimowych w namiocie handlowym? Musisz pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach:
W okresie jesienno — zimowym wybieraj namioty handlowe na mocnej konstrukcji całorocznej.
Pamiętaj o prawidłowym zakotwieniu namiotu do podłoża, w celu zapewnienia bezpieczeństwa.
Namiot powinien być rozłożony w miejscu osłoniętym od wiatru np. koło budynku, ogrodzenia lub żywopłotu.
Jeśli planujesz używać nagrzewnic lub parasoli grzewczych, wybierz namiot handlowy z ognioodpornym poszyciem.
Jaki namiot handlowy będzie najlepszy?
Nie sposób jednoznacznie wskazać, który namiot handlowy najlepiej sprawdzi się do prowadzenia wypożyczalni sprzętów zimowych. Ważne, aby wybrać zadaszenie na całorocznej konstrukcji wyposażone w trwałą plandekę z PVC.
Wielkość namiotu musimy dostosować do rodzaju oferowanych towarów i gabarytów sprzętów, które będziemy w nim przechowywać. Istotne jest także wpasowanie wymiarów namiotu do posiadanego terenu, tak, aby można się było koło niego swobodnie poruszać.
Jeśli zależy nam na tym, aby zawartość namiotu była widoczna z zewnątrz, najlepiej zdecydować się na poszycie z transparentnymi bokami lub oknami witrażowymi. W przeciwnym razie możemy wybrać namiot handlowy z pełną plandeką lub z oknami doświetlającymi.
Do namiotów gastronomicznych, w których będą przygotowywane gorące potrawy lub używane parasole grzewcze rekomendowane są poszycia ognioodporne, które spełniają normy EN 13501. Trudnopalne plandeki posiadają wszystkie namioty Das Company serii LUX, MAX i ARCTIC.
Podsumowanie
Całoroczne namioty handlowe doskonale sprawdzają się w okresie jesienno-zimowym. Można z powodzeniem prowadzić w nich wypożyczalnię wszelkich sprzętów zimowych. Wodoodporne zadaszenie to nie tylko doskonały, mobilny magazyn, ale także przestrzeń ekspozycyjna czy strefa relaksu.