Hale i namioty magazynowe są rozwiązaniem niezwykle chętnie stosowanym przez przedsiębiorców. Jeśli nasz asortyment zawiera przedmioty i produkty, które mieszczą się na tradycyjnych paletach, ich magazynowanie nie budzi zbyt wielu emocji. Inny przypadek stanowią jednak materiały niestandardowe – takie sytuacje mogą nierzadko wiązać się z wątpliwościami… które dziś rozwiejemy raz na zawsze. Jeżeli zagadnienie dotyczy Ciebie – zapraszamy do lektury!
Magazynowanie towarów jest zajęciem, w którym czasem pojawiają się rozmaite wyzwania, szczególnie na początkowym etapie naszej działalności, gdy dopiero zapoznajemy się ze specyfiką takich zadań. Pierwszym z nich niewątpliwie jest wybór właściwej hali, w której będziemy składować nasz towar. O tym, jak taką halę wybrać pisaliśmy m.in. w publikacji: Poznaj 10 cech dobrej hali magazynowej.
Czasem jednak na naszej drodze pojawia się wyzwanie nieco trudniejsze. Do takich bez wątpienia należy przechowywanie materiałów niestandardowych, czyli takich, których parametry z jakiegoś powodu nie wpisują się w powszechnie spotykany zakres norm. Są to wszelkiego rodzaju surowce, półprodukty oraz produkty wielkogabarytowe lub wręcz przeciwnie – bardzo drobne. Choć niestandardowych parametrów może być wiele – to właśnie wymiary mogą stwarzać najwięcej trudności w przechowywaniu.
Jeżeli już na samym początku zdecydowaliśmy się na wybudowanie murowanej hali magazynowej, z pewnością zaprojektowaliśmy ją specjalnie z myślą o takich grupach produktów, jakie będą w niej przechowywane. Z czasem jednak możemy się przebranżowić lub np. poszerzyć zakres naszej oferty i z tego tytułu zacząć produkować towary o zupełnie innych gabarytach, niż początkowo zakładaliśmy. Niestety, wymiary naszego magazynu pozostaną niezmienne, ściśle dopasowane do początkowego zamysłu – jeszcze sprzed budowy – zatem przechowywanie materiałów niestandardowych może być bardzo trudne lub nawet niemożliwe.
Czasu nie da się cofnąć. Jedyne, co możemy teraz zrobić, to rozbudować nasz magazyn – czyli podjąć się przedsięwzięcia, które jest czasochłonne i może zablokować inne nasze działania aż do momentu zakończenia prac budowlanych. Najczęściej nie możemy ryzykować i zwyczajnie pozwolić sobie na czekanie.
Alternatywnym rozwiązaniem są namioty magazynowe, które stanowią prosty i szybki sposób na zyskanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania dowolnego rodzaju towarów. Warto w tym przypadku podkreślić, iż jest to przestrzeń bardzo elastyczna – szczególnie w przypadku namiotów Das Company.
Jak już wspomnieliśmy, materiały o nieprzeciętnych gabarytach mogą stwarzać problemy w kwestii wygodnego i bezpiecznego ich magazynowania. Zmierzenie się z tym wyzwaniem może wymagać zaopatrzenia się w rozwiązanie wykazujące się dużą elastycznością oraz możliwością szybkiej rozbudowy – najlepiej bez konieczności przeprowadzania prac budowlanych, które pochłoną zbyt wiele czasu.
Dobrym pomysłem będzie rozważenie przechowywania materiałów niestandardowych w namiotach magazynowych Das Company, które charakteryzuje możliwość łatwego dostosowania obiektu zarówno do naszych preferencji, jak i do potrzeb chwili.
Składając zamówienie warto zdecydować się na model posiadający systemy:
Dzięki nim, będziemy mogli w dowolnej chwili rozbudować nasz namiot, zwiększając zarówno jego długość (Multi-size) poprzez dołożenie dodatkowego modułu, jak i wysokość (Easy Up & Down) poprzez wydłużenie konstrukcji w pionie.
Takie rozwiązanie jest wprost wymarzone dla każdego przedsiębiorstwa, które w swoich magazynach przechowują np. towary o rozmaitych wymiarach. Namioty magazynowe Das Company doskonale sprawdzą się nie tylko w przemyśle produkcyjnym, ale również w wielu innych branżach – np. w logistyce. Jeśli magazynujemy przesyłki, których wymiary są bardzo różnorodne i często nieprzewidywalne – elastyczność namiotu magazynowego będzie niezwykle przydatną cechą.
Hale i namioty magazynowe Das Company cieszą się dużą popularnością we wszystkich przedsiębiorstwach, w których potrzebne są rozwiązania do „zadań specjalnych” – innym przykładem może być przechowywanie towarów niebezpiecznych, o czym również niedawno napisaliśmy w naszym poradniku.
Na koniec kilka przydatnych wskazówek, o których warto pamiętać w trakcie przechowywania materiałów niestandardowych w namiocie magazynowym.