Namioty to uniwersalne zadaszenia, które wykorzystywane są zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy i przedsiębiorstwa. O tym, że namiot to także doskonała przestrzeń do prowadzenia działalności gospodarczej pisaliśmy już w artykule “Pod jaką działalność gospodarczą można wykorzystać namiot magazynowy i namiot imprezowy?”. Sprawdźmy zatem jakie sezonowe sprzęty można wypożyczać, posiadając namiot magazynowy lub namiot handlowy!
Spis treści
Czy sezonowa wypożyczalnia jest opłacalnym biznesem?
Sezonowe biznesy bywają niezwykle opłacalne i dają możliwość szybkiego zarobku. Szczególnie miejscowości turystyczne umożliwiają rozwój własnej działalności w okresie wakacji lub ferii. Dużym zainteresowaniem cieszą się sezonowe wypożyczalnie sprzętów sportowych.
Turyści z przyjemnością wypożyczają ekwipunek do rekreacji i aktywnego wypoczynku. W tym celu najchętniej wybierają wypożyczalnie, które oferują sprzęty dobrej jakości i są zlokalizowane w centrum atrakcji turystycznych. Chcąc sprostać wymaganiom przyjezdnych, warto zainwestować w mobilny namiot handlowy lub namiot wystawowy. Zadaszenie umożliwi zlokalizowanie swojej wypożyczalni w uczęszczanych miejscach kurortu.
Namioty z pełnym poszyciem doskonale chronią magazynowane wewnątrz sprzęty i izolują je od negatywnych czynników zewnętrznych. Szczególnie wilgoć i promieniowanie UV mają destrukcyjny wpływ na plastikowe i metalowe elementy wyposażenia. Szczelne poszycie tworzy suchą i zacienioną przestrzeń, która gwarantuje komfort pracownikom i klientom.
Wypożyczalnia w namiocie handlowym to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala uniknąć wysokiego czynszu i daje możliwość częstej zmiany lokalizacji. Te cechy sprawiają, że namioty magazynowe mają dużą przewagę nad lokalami handlowymi i wolnostojącymi budynkami. Mobilne, a ponadto łatwe i szybkie w montażu konstrukcje umożliwiają odwiedzanie różnych miejscowości i bezproblemowy transport zadaszenia.
Możemy zainwestować w namiot na stelażu zimowym lub letnim, w zależności od tego, czy planujemy prowadzić naszą działalność przez cały rok lub tylko sezonowo. Dużą zaletą namiotu wystawowego jest możliwość rozłożenia go na prawie każdym rodzaju podłoża.
Namiot nie ogranicza naszych działań czasowo ani terytorialnie, co więcej może posłużyć nam przez wiele sezonów. Dzięki swojej uniwersalności możemy korzystać z niego zarówno w celach służbowych, jak i prywatnych. Dlatego wypożyczalnia prowadzona w namiocie handlowym może okazać się strzałem w dziesiątkę!
Jakie sprzęty można wypożyczać w namiocie handlowym?
Możemy zdecydować się na namiot handlowy o dowolnych rozmiarach, który będzie dostosowany do gabarytów oferowanego sprzętu. Dzięki temu w namiocie lub w hali namiotowej da się prowadzić wypożyczalnię nawet dużych pojazdów. Poznajmy zatem najpopularniejsze sprzęty, które z powodzeniem możemy udostępniać w ramach naszej działalności.
Rowery, hulajnogi i gokarty
Namiot z pełnym poszyciem doskonale nada się do wypożyczania rowerów, hulajnóg, czy gokartów. Wypożyczalnie z pojazdami są szczególnie oblegane w miesiącach wiosenno-letnich. Turyści decydują się na tego typu sprzęty zarówno w miejscowościach górskich, jak i nadmorskich.
Kajaki, rowerki wodne i łodzie
Namioty handlowe świetnie sprawdzają się także podczas prowadzenia wypożyczalni sprzętów wodnych. Można przechowywać w nich kajaki, rowerki i łodzie. Takie wypożyczalnie największe oblężenie notują w gorących miesiącach roku i zlokalizowane są w okolicach jezior i rzek.
Narty i deski snowboardowe
W górskich miejscowościach doskonale radzą sobie właściciele wypożyczalni sprzętów zimowych. Narty, deski snowboardowe i dedykowane im buty czy kijki można wypożyczyć w wielu górskich miejscowościach. Tego typu działalność warto prowadzić szczególnie w okresie ferii zimowych. W tym przypadku należy ulokować namiot handlowy w osłoniętym od wiatru miejscu, w okolicach stoku.
Wypożyczalnia łyżew
Wypożyczalnie łyżew przyciągają wielu fanów zimowych sportów. Korzystają z nich zarówno dzieci, jak i dorośli. Namiot wystawowy ze sprzętem tego typu warto ulokować w okolicach lodowiska. Wypożyczalnie łyżew można spotkać w mniejszych i większych miejscowościach.
Jaki namiot handlowy wybrać?
Decydując się na prowadzenie sezonowej wypożyczalni sprzętu w namiocie handlowym, warto wybrać zadaszenie, które wpasuje się w nasze potrzeby. Jeśli zamierzamy prowadzić działalność niezależnie od pory roku, konieczne będzie wybranie modelu na konstrukcji zimowej, czyli całorocznej.
Powinniśmy także dobrze przemyśleć kwestię wielkości namiotu wystawowego. Powinien pomieścić cały sprzęt, ale także zagwarantować swobodne poruszanie się po namiocie i miejsce dla pracownika.
Możemy zdecydować się na namiot z pełnym poszyciem lub wybrać zadaszenie, które wpuszcza więcej dziennego światła np. z poszyciem z oknami witrażowymi lub transparentnymi bokami. Jeśli chcemy uniknąć konieczności używania sztucznego oświetlenia, możemy wybrać także model z transparentnym dachem.
W każdym przypadku warto wybrać namiot z odporniejszego materiału PVC, ponieważ plandeki tych modeli posiadają szeroki fartuch retencyjny. Ten system pozwala na sprawniejsze odprowadzanie wody podczas deszczowych dni. Poszycia z PVC mają także technologię podwójnych wywietrzników, która gwarantuje prawidłową cyrkulację powietrza.
Jeśli planujemy używać naszego namiotu w zimowych okresach, powinniśmy wybrać model z ognioodpornym poszyciem. Taka plandeka pozwala nam bezpiecznie korzystać z nagrzewnic, które podniosą temperaturę w namiotowym wnętrzu.
Podsumowanie
Wypożyczalnia w namiocie handlowym to doskonały pomysł na sezonowy biznes! Wygodne zadaszenie pozwoli na bezpieczne magazynowanie sprzętu, a mobilna konstrukcja umożliwia częstą zmianę lokalizacji zadaszenia.