Jesień zbliża się wielkimi krokami. To najwyższa pora, aby pomyśleć o zagospodarowaniu swojej przestrzeni w firmie, czy ogrodzie. Opady deszczu, wiatr, czy duże wahania temperatur, źle wpływają na stan narzędzi i maszyn, również tych ogrodowych. Namioty magazynowe i namioty garażowe umożliwiają przechowywanie sprzętów ogrodowych i chronią je przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych.
Spis treści
Jesienno-zimowa aura, jak wpływa na kondycję urządzeń i maszyn?
Niezabezpieczone meble, maszyny i sprzęty ogrodowe pod wpływem niskich temperatur i wilgoci zaczynają zwyczajnie się psuć. Metalowe elementy rdzewieją, plastikowe części są znacznie podatniejsze na złamania, a drewniane meble, pod wpływem naruszenia struktury przez wilgoć, zaczynają puchnąć i butwieć. Wbrew pozorom, nawet długotrwała ekspozycja na jesienne czy zimowe słońce, ma niekorzystny wpływ na stan narzędzi i maszyn. Pod wpływem promieniowania UV dochodzi do płowienia elementów z tworzyw sztucznych.
Jak zabezpieczyć sprzęt przed zniszczeniem?
Aby uchronić nasz dobytek przed zniszczeniem, warto pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu sprzętu przed nadejściem jesieni.
W przypadku konserwacji urządzeń elektrycznych lub spalinowych można zdecydować się na powierzenie tej czynności profesjonalistom. Mniejsze sprzęty i meble ogrodowe możemy zabezpieczyć samodzielnie. Robimy to dedykowanym preparatem impregnującym, zgodnie z zaleceniami producenta. Pamiętaj, aby wszystkie prace konserwacyjne wykonywać w rękawicach ochronnych.
Przed konserwacją narzędzi należy dokładnie je wyczyścić. Jeśli na przyrządach metalowych pojawiła się rdza, usuwamy ją papierem ściernym, a następnie zajęte miejsca smarujemy odrdzewiaczem lub preparatem antykorozyjnym. Metalowe narzędzia możemy konserwować olejem technicznym czy malarskim podkładem antykorozyjnym.
Uchwyty i drewniane trzonki sprzętów ogrodowych warto delikatnie przeszlifować papierem ściernym i zabezpieczyć pokostem lub bejcą ochronną do drewna. W celu zabezpieczenia mebli ogrodowych należy zastosować impregnat dedykowany do materiału, z którego zostały wykonane.
Sprawą priorytetową jest również zapewnienie maszynom, meblom, czy narzędziom zadaszonej i suchej przestrzeni. Jeśli nie posiadasz wystarczającej ilości pomieszczeń, aby przezimować swój dobytek, warto pomyśleć o zakupie lub wynajmie wielosezonowego namiotu.
W ofercie Das Company posiadamy namioty magazynowe i namioty garażowe, które świetnie sprawdzą się do przechowywania maszyn i narzędzi w okresie jesienno-zimowym.
Jak zorganizować przestrzeń w namiocie magazynowym?
Zdecydowałeś się na stworzenie przestrzeni magazynowej w namiocie garażowym lub namiocie magazynowym. Teraz warto zaplanować organizację narzędzi ogrodowych. Przestrzeń należy ułożyć tak, aby wszystko było pod ręką i panował porządek. Wbrew pozorom, wcale nie potrzebujesz dużych nakładów finansowych, żeby stworzyć magazyn z prawdziwego zdarzenia.
Tworząc przestrzeń magazynową w namiocie garażowym, warto przemyśleć, które narzędzia czy maszyny będą nam regularnie potrzebne, a które wyciągniemy dopiero za kilka miesięcy. Rzadziej używany sprzęt możemy głębiej schować, zaś narzędzia, z których korzystamy częściej ułożyć blisko wejścia do namiotu magazynowego.
Większe sprzęty ogrodowe dobrze jest ułożyć na wysokich regałach. Świetnie sprawdzają się regały metalowe, ponieważ nie chłoną wilgoci i są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Ilość regałów możesz dostosować do wielkości namiotu garażowego i ilości posiadanych maszyn. Na regałach warto ułożyć skrzynki oraz kuwety na drobne elementy.
Staraj się grupować razem przedmioty o podobnym zastosowaniu- będzie łatwiej je odszukać. Dla przykładu wszystkie pędzle włóż do jednego kubka, wszystkie węże ogrodowe powieś na jednej ścianie regału. Możesz również pomyśleć o powieszeniu organizerów, które pozwalają na szybkie odnalezienie potrzebnych śrubokrętów czy kluczy.
Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa!
Organizując składzik w namiocie, pamiętaj, aby dzieci i zwierzęta domowe nie miały dostępu do narzędzi i maszyn. Bardzo istotne jest również odizolowanie narzędzi od mokrych powierzchni i niewłączanie ich podczas dużej wilgotności powietrza lub podczas opadów.
Namiot idealny- który wybrać na magazyn lub składzik?
Jeśli zastanawiasz się, jaki namiot magazynowy będzie najlepszy do przechowywania w nim narzędzi w okresie jesienno- zimowym warto przemyśleć kilka kwestii.
Sprawą pierwszorzędną będą wymiary powierzchni namiotu garażowego. Należy zwrócić uwagę na wielkość gruntu, którym dysponujemy. Zadaszenie nie może zajmować zbyt dużo miejsca, a jednocześnie musi pomieścić wszystko, co planujemy w nim przechować.
Kolejną kwestią będzie wybór poszycia do namiotu magazynowego. W okresie jesienno-zimowym do namiotów garażowych rekomendujemy poszycia z PVC. Masz możliwość wyboru gramatury materiału nawet do 720g/m2 w modelach ognioodpornych. Tego typu poszycia są odporne na duży zakres temperatur, od -40˚C do +60˚C.
W okresie jesienno-zimowym bardzo ważna będzie solidna konstrukcja zadaszenia. Do namiotów magazynowych zimą rekomendujemy konstrukcje WINTER, WINTER PLUS, POLAR, POLAR PLUS oraz ARCTIC.
Das Company w swojej ofercie namiotów magazynowych i garażowych posiada nie tylko modele z pełnym poszyciem. Jeśli zależy Ci na oświetleniu wnętrza namiotu światłem dziennym, warto wybrać model z okrągłymi oknami umieszczonymi w górnej części ścian bocznych.
Pamiętaj, że regularna kontrola i dbanie o stan namiotu, pozwoli Ci zapewnić bezpieczną przestrzeń dla Twoich sprzętów ogrodowych. Dzięki temu z nadejściem wiosny będziesz mógł komfortowo wrócić do ich używania.