Jesienne porządki czas zacząć! Sprzątanie terenu i przygotowywanie roślin na nadejście zimy trwa nie tylko w naszych domostwach. To także czas na organizację gminnych parków, skarp i zieleńców przed ochłodzeniem. Namioty magazynowe usprawniają przeprowadzanie działań porządkowych, zapewniając suchą i zacienioną przestrzeń.
Spis treści
Jakie prace porządkowe należy wykonać na terenie gminy?
Zanim nadejdzie zima, niezbędne jest przeprowadzenie wielu prac mających na celu uporządkowanie zielonych terenów miejskich. Tego typu działania najczęściej podejmuje się wraz z końcem lata. Prace porządkowe mogą być wykonywane przez jednostki gminne lub zlecone zewnętrznej firmie.
Dowiedzmy się zatem, jakie jesienne prace porządkowe powinny zostać wykonane w gminie przed
nadejściem zimy, po to, by wiosną znów było
Sadzenie i pozyskiwanie nowych roślin
Jesień to dobry okres na przeprowadzenie nasadzeń roślinnych na skarpach, rondach i skwerach. Jesienne deszcze i ciepła gleba sprzyjają przyjmowaniu się sadzonek. Jesienią możemy nasadzać drzewa, krzewy i trawy ozdobne. To także najlepszy czas na zasadzenie cebulek kwiatów, które kwitną wiosną. Jesienią powinniśmy również zebrać nasiona roślin jednorocznych, by wysiać je w ciepłych miesiącach roku.
Prace porządkowe
Kolejnym ważnym krokiem będzie wykonanie wszystkich prac porządkowych. Pracownicy powinni oczyścić rabaty i ronda z wszelkich chwastów, a także ściąć rośliny jednoroczne. Jeśli w parkach lub skwerach zalegają opadnięte owoce, niezbędne będzie ich pozbieranie. To także czas na usunięcie wszystkich chorych liści z drzew i krzewów oraz wycięcie suchych i uszkodzonych gałęzi.
Pielęgnacja i ochrona roślin
Jednym z podstawowych zabiegów, które należy wykonać przed nadejściem zimy, jest ściółkowanie roślin. Dzięki tej czynności rośliny w mniejszym stopniu są narażone na wahania temperatur. Delikatne krzewy należy okryć jutą, agrowłókniną lub matami ze słomy. Chronią one przed przymrozkami, utratą wilgoci i podmuchami wiatru.
Przygotowanie oczek wodnych
Jeśli w gminie znajdują się oczka wodne, niezbędne będzie przeprowadzenie przeglądu wszystkich urządzeń znajdujących się w stawie. Jeśli pompy fontannowe i lampy nie są przystosowane do zamarzania, powinny zostać usunięte z wody. Należy także odłowić liście oraz odmulić dno zbiornika.
Zadbanie o zielone tereny miejskie
Przed nadejściem pierwszych przymrozków powinniśmy ostatni raz skosić tereny zielone. To także najlepszy moment na wysianie traw lub rozłożenie nowego trawnika z rolki. W okresie jesiennym niezbędne jest regularne grabienie liści i zamiatanie chodników. Warto pozbierać także wszystkie zalegające gałęzie.
W jaki sposób gminy i firmy zewnętrzne wykorzystują namioty magazynowe?
Namioty magazynowe wykorzystywane są podczas prac porządkowych w domach prywatnych, firmach i przedsiębiorstwach. Okazuje się jednak, że gminy również coraz częściej korzystają z przenośnych namiotów podczas pielęgnacji terenów zielonych. Namioty magazynowe są łatwe i szybkie w montażu. Dzięki mobilnej konstrukcji można często zmieniać ich lokalizację.
Jednostki gminne decydują się na inwestowanie w namioty magazynowe, które wykorzystują we własnym zakresie lub wypożyczają firmom zewnętrznym, które są odpowiedzialne za porządki i przygotowanie terenu na sezon jesienno-zimowy. Dowiedzmy się zatem, w jaki sposób najczęściej wykorzystywane są zadaszenia.
Przejściowy magazyn na liście, gałęzie i odpady
Szczelne poszycie namiotowe umożliwia tymczasowe przechowywanie odpadów, które zostały zebrane w trakcie porządkowania gruntu. Czasami teren prac jest rozległy, a prace długotrwałe. W takich sytuacjach namiot magazynowy może posłużyć jako chwilowy magazyn na worki z liśćmi i gałęziami, które następnie będą zbiorczo przetransportowane i zutylizowane.
Garaż na narzędzia, pojazdy i maszyny ogrodnicze
Suche wnętrze namiotu magazynowego pozwala na bezpieczne garażowanie pojazdów, maszyn i narzędzi niezbędnych do przeprowadzenia prac porządkowych. Pod zadaszeniem możemy przechowywać dmuchawy do liści, grabie, łopaty, zamiatarki, kosiarki i drobne narzędzia.
Miejsce socjalne dla pracowników
Namioty magazynowe zapewniają komfortowe warunki zarówno podczas deszczowych, jak i upalnych dni. Pracownicy mogą korzystać z namiotu podczas przerw, przechowywać w nich swoje prywatne rzeczy i odpoczywać. Plandeki chronią przed wilgocią i gwarantują zacienioną przestrzeń, dlatego namiot magazynowy może być z powodzeniem wykorzystywany w roli miejsca socjalnego.
Jaki namiot wybrać?
Podczas prac wykonywanych w sezonie jesienno-zimowym rekomendujemy namioty magazynowe na konstrukcjach całorocznych. Stelaże tego typu posiadają liczne wzmocnienia i większe stopy namiotowe. Dzięki temu będą bardziej odporne na działania czynników atmosferycznych.
Warto wybrać namiot magazynowy z pełnym poszyciem. To niezwykle szczelne plandeki, które chronią zawartość namiotu przed wglądem z zewnątrz. Możemy także wybrać poszycie z małymi oknami doświetlającymi. Okrągłe doświetlenia umieszczone są w górnej części ścian bocznych namiotu. Taka plandeka gwarantuje dopływ światła dziennego do namiotowego wnętrza.
Warto zdecydować się na grubszą plandekę z odpornego PVC. Poszycia tego typu są trwalsze i posiadają dodatkowe systemy poprawiające komfort i bezpieczeństwo. Szeroki fartuch retencyjny zastosowany we wszystkich namiotach z PVC usprawnia proces usprawniania wody.
Podsumowanie
Jesień to czas porządków i przygotowywania gminnych terenów zielonych na nadejście zimy i niskich temperatur. Parki, skwery, ronda i skarpy miejskie wymagają przeprowadzenia wielu zabiegów pielęgnacyjnych i porządkowych. Namioty magazynowe usprawniają działania, tworzą komfortowe miejsca socjalne dla pracowników i umożliwiają przechowywanie narzędzi i pojazdów.