Planujesz organizację komunii swojego dziecka? Z pewnością zastanawiasz się, jakie miejsce będzie najlepsze do świętowania tej ważnej, rodzinnej chwili. Możesz zorganizować przyjęcie w domu, lokalu, lub pod namiotem imprezowym! Wiosną natura budzi się do życia, a piękna, naturalna sceneria będzie doskonałym tłem do celebrowania rodzinnych wydarzeń. Namioty eventowe zapewnią komfort wszystkim gościom nawet w pochmurne i wietrzne dni!
Spis treści
Od czego zacząć organizację przyjęcia komunijnego w namiocie imprezowym?
Organizacja komunijnego przyjęcia może być przyjemna. Niezależnie od tego, czy impreza ma odbyć się w domu, restauracji czy w namiocie, wymaga odpowiedniego planu działania. Dowiedzmy się zatem, od czego warto zacząć.
Przygotuj listę gości!

Nawet najlepiej zorganizowane przyjęcie komunijne bez gości straci sens. Dlatego odpowiednio wcześnie wyślij zaproszenia i potwierdź, kto zjawi się na imprezie. Tylko od Waszych preferencji i możliwości będzie zależało, ile osób zaprosicie i kto znajdzie się na liście gości. Najczęściej zaprasza się dziadków, chrzestnych, wujostwo, kuzynostwo i przyjaciół rodziny.
Ustal budżet
Jeśli już wiesz, ilu gości zjawi się na Twoim przyjęciu, możesz ustalić budżet. Sporządź rozpiskę niezbędnych kosztów, to pomoże Ci zaplanować dodatkowe atrakcje lub dekoracje. W swoim budżecie uwzględnij koszt zakupu lub wynajmu namiotu imprezowego, koszt cateringu i ewentualnej obsługi. Jeśli nie dysponujesz wystarczającą ilością zastawy, stołów i krzeseł, możesz je pożyczyć lub zakupić.
Dostosuj wielkość namiotu imprezowego

Znając listę gości, możemy rozplanować ilość i rodzaj stołów. Wybierzmy odpowiednią wielkość namiotu, tak aby pomieścił wszystkich gości i umożliwił im swobodne poruszanie się pod zadaszeniem. W tym celu pomoże Ci nasz artykuł "Jak wybrać odpowiednią powierzchnię NAMIOTU IMPREZOWEGO"
Zaplanuj menu!
Zaplanowanie menu to kolejny, bardzo istotny krok w organizacji komunijnego przyjęcia. Możemy zamówić catering lub samodzielnie przygotować potrawy. Warto postawić na zróżnicowane menu, aby każdy z gości znalazł coś dla siebie. Zanim rozpoczniemy planowanie, warto zapytać, czy żaden z gości nie jest weganinem, wegetarianinem, lub nie posiada alergii pokarmowych.
Na jakie dekoracje warto się zdecydować?
Po ustaleniu najważniejszych kwestii przyszedł czas na przygotowanie tematycznych dekoracji namiotu imprezowego. Warto postawić na subtelne i eleganckie detale.
Na stołach świetnie prezentują się jasne tekstylia, komponujące się z białą plandeką namiotu eventowego. Warto wprowadzić także dodatkowy akcent kolorystyczny, który będzie powtarzał się w pozostałych dekoracjach. Najmodniejsze odcienie podczas komunijnych przyjęć to srebro, złoto, błękit, brudny róż i odcienie żółci.



Pamiętajmy o żywych kwiatach, które jednoznacznie kojarzą się z wiosennym charakterem przyjęcia. Możemy postawić je w wazonach, wpleść w zasłony i tiule zwisające z sufitu, ozdobić nimi lampy i krzesła. Roślinnych dekoracji nigdy za wiele!
Jeśli zależy nam na ładnym tle do zdjęć, warto stworzyć ściankę kwiatową lub balonową girlandę w kształcie koła.
Jaki namiot imprezowy wybrać?
Wiosenne miesiące, w których zazwyczaj odbywają się komunie, bywają chłodne. Wyprawiając przyjęcie w plenerze, musimy o tym pamiętać i zapewnić naszym gościom dogodne warunki. Zadaszenie musi posiadać wodoodporną plandekę, która odizoluje uczestników wydarzenia od wilgoci, wiatru i niskich temperatur.

Możemy zdecydować się na bardzo elegancki namiot imprezowy z oknami witrażowymi lub zadaszenie eventowe z transparentnymi bokami. Plandeki tego typu gwarantują dopływ dziennego światła i umożliwiają podziwianie naturalnej scenerii podczas imprezy w namiocie.
Jeśli planujemy serwować pod namiotem posiłki w podgrzewanych bemarach lub używać parasoli grzewczych, koniecznie wybierzmy namiot wyposażony w trudnopalną plandekę, która zwiększy bezpieczeństwo podczas przyjęcia w namiocie imprezowym.
O czym należy pamiętać?
Jako organizator jesteś w pełni odpowiedzialny za komfort i bezpieczeństwo swoich gości. Dowiedz się zatem, na co warto zwrócić szczególną uwagę, organizując przyjęcie w namiocie komunijnym.

Wybierz miejsce osłonięte od wiatru. Namiot warto rozłożyć w okolicy budynku, muru, żywopłotu lub ogrodzenia.

Pamiętaj o prawidłowym zakotwieniu stelaża. Dobierz odpowiednie kotwy do rodzaju podłoża.

Jeśli rozkładasz namiot na grząskiej lub mokrej powierzchni, rozważ wypożyczenie lub kupienie podłogi do namiotu imprezowego.

Przygotuj się na ochłodzenie. Jeśli prognozy nie są korzystne, koniecznie rozważ dogrzanie namiotowego wnętrza za pomocą nagrzewnic lub parasoli grzewczych.
Podsumowanie
Namioty imprezowe wykorzystywane są podczas plenerowych imprez rodzinnych. Doskonale sprawdzą się do organizacji przyjęcia z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Otoczenie naturalnej scenerii zachwyci gości i zapewni dużą swobodę w kwestiach organizacyjnych.