Wiosna to niesamowita pora roku – cały świat budzi się do życia, rozkwita i pięknieje. Aż żal by było tego nie wykorzystać! Dlatego przy organizowaniu wszelkich wiosennych imprez warto uwzględnić urządzenie jej w plenerze, aby móc być jak najbliżej natury. Jedną ze świetnych okazji jest przyjęcie komunijne. Jak wdrożyć ten pomysł w życie?
Sezon na przyjęcia komunijne nierzadko wzbudza emocje nie tylko rodziców, którzy zastanawiają się nad urządzeniem swoim pociechom niezapomnianej imprezy. W końcu przyjęcie sakramentu I komunii świętej jest w życiu młodych ludzi nie lada wydarzeniem – wyjątkowy, odświętny strój, pięknie przystrojona świeca, pierwszy w życiu własny różaniec i święty medalik… Dla wielu dzieci przyjęcie komunijne oznacza również ogrom prezentów, a także okazję do spędzenia wspólnych chwil zarówno z rówieśnikami, jak i z rodziną, która zjeżdża się by świętować ten wyjątkowy dzień wraz z nimi.
Organizacja takiego przyjęcia w plenerze może wiązać się z wieloma problemami. Wiosna to nie lato – pogoda jest o wiele bardziej kapryśna i nieprzewidywalna, a idealne warunki atmosferyczne to nie jest (niestety!) coś, co możemy na konkretny dzień zamówić. Wciąż jednak możemy cieszyć się urokami otaczającej nas przyrody, a jednocześnie posiadać bezpieczne schronienie przed niekorzystną pogodą – wystarczy urządzić komunię w namiocie.
Nasuwa się pytanie – no dobrze, brzmi fantastycznie… ale jak to zrobić? Czy namiot będzie odpowiednim miejscem na niezapomniane przyjęcie dziecka? Jak najbardziej! Wystarczy w tym celu zakupić namiot imprezowy Das Company, który na ściankach bocznych posiada reprezentacyjne, witrażowe okna. Ten element dekoracyjny pomoże stworzyć ciekawy efekt, wpuszczając do wnętrza namiotu subtelnie załamane światło. Figlarna gra światła i cienia będzie bardzo wesołym akompaniamentem całego przyjęcia, zaś okna witrażowe z zewnątrz nadają namiotowi bardzo elegancji wygląd schludnego ogrodowego pawilonu.
W takim miejscu każde przyjęcie zyska uroczysty, a jednocześnie swojski czar! Jeśli urządzamy komunię pod namiotem rozstawionym w naszym przydomowym ogrodzie, towarzyszyć nam będzie zapach ulubionych kwiatów. Alternatywą może być również łąka, malownicza polana, czy też każde inne, dowolnie wybrane miejsce.
Gdy już wybraliśmy malownicze miejsce, wystarczy rozłożyć namiot imprezowy. Czynność ta nie zajmie nam więcej, niż kilka godzin. Ponadto, namiot możemy zamontować na dowolnym rodzaju podłoża. Jeśli jednak jest ono zbyt wilgotne lub grząskie, warto pomyśleć o dodatkowej podłodze – najlepiej drewnianej. Jej montaż pomoże również wyrównać ewentualne nierówności gruntu – wystarczy użyć specjalnych podkładów i na nich ułożyć elementy podłogi.
Gdy mamy przed sobą gotowy namiot, pozostało nam wniesienie do jego wnętrza wszelkich stołów, ław, ławek, krzeseł oraz innych siedzisk – w zależności od tego, czym dysponujemy. Meble przeznaczone na tę okazję możemy jednorazowo wypożyczyć lub zaaranżować siedziska i stoły samodzielnie, np. wykorzystując naturalne pieńki oraz długie deski.
Kolejna kwestia: oświetlenie do namiotu imprezowego – jak wybrać? Choć temat ten poruszyliśmy już w kilku naszych publikacjach, warto przypomnieć o najważniejszych zasadach. Przede wszystkim, musimy zadbać o odpowiednie oświetlenie stołu. Nie warto zdawać się w stu procentach na oświetlenie naturalne, ponieważ pogoda może nas zaskoczyć. Przy dużym zachmurzeniu wewnątrz namiotu może być zbyt ciemno, co nie zwiększy komfortu naszych gości. Zaopatrzmy się zatem w:
Wybierając oświetlenie skupmy uwagę na żarówki o barwie neutralnej, lekko ciepłej, która nada wnętrzu namiotu przytulnego klimatu.
Ostatnią i najprzyjemniejszą kwestią są dekoracje. W przypadku komunii w namiocie warto postawić na klasykę – niech wśród elementów ozdobnych przeważa biel kojarząca się przede wszystkim z tym właśnie sakramentem. Klasyka nigdy nie zawodzi, zatem elegancki, gładki, biały obrus będzie doskonałym „płótnem” naszego arcydzieła. Na nim ułóżmy nakrycia, które możemy przyozdobić bukiecikami oraz wianuszkami z białych kwiatów – świetnie sprawdzi się np. okazała eustoma.
Ostatnią kwestią, jaką warto poruszyć, jest pytanie o to, czy koniecznie należy kupować taki obiekt. Może lepszym rozwiązaniem byłby wynajem namiotu na komunię? Podobną kwestię przybliżaliśmy już w jednej spośród naszych publikacji (Wynajem namiotu na wesele – czy namioty zastąpią domy weselne). Komunię świętą oraz wesele łączy jedna cecha – obie te okazje są (zazwyczaj) jednorazowe. Może się zatem zrodzić pytanie, czy rzeczywiście warto kupować obiekt, który teoretycznie wykorzystamy tylko jeden raz.
Pamiętajmy o tym, że sezon na przyjęcia plenerowe obejmuje nie tylko komunię, czy wesele. W namiotach imprezowych możemy przecież z powodzeniem zaaranżować bardzo wiele imprez z innych okazji – takich jak urodziny, czy imieniny – a także urządzić spotkania z rodziną i przyjaciółmi zupełnie bez okazji. Nie musimy się zatem martwić o to, że zakupiony namiot imprezowy nie będzie wykorzystywany do innych celów, niż przyjęcie komunijne. Ponadto, cena zakupu i wynajmu bywa podobna, a kupując namiot nie musimy się przejmować, że będzie trzeba dodatkowo zapłacić za nawet najmniejsze uszkodzenia.
Co więcej, warto pamiętać o tym, że namiot imprezowy nie musi służyć nam wyłącznie do celów towarzyskich. Jeśli nie jesteśmy typem osób lubiących organizowanie przyjęć, lub rzeczywiście nie mamy ku temu zbyt wielu okazji, możemy wykorzystać namiot na wiele innych sposobów. Wszystkie namioty oraz hale dostępne w Das Company cechuje uniwersalność w ich wykorzystaniu. Możemy zatem wykorzystać namiot np. jako składzik, czy schowek, przechowywać w nim rowery oraz urządzenia i sprzęty ogrodnicze. Możliwości jest wiele, a ogranicza nas tylko wyobraźnia.
Inną atrakcyjną opcją jest wynajmowanie naszego namiotu osobom trzecim – może to być nawet doskonały pomysł na biznes.