W związku z sytuacją epidemiczną (COVID-19) odbiory osobiste zostały wstrzymane.
keyboard_arrow_up

Do czego można wykorzystać całoroczny pawilon ogrodowy?

Do czego można wykorzystać całoroczny pawilon ogrodowy?

Choć lato już za nami, a słoneczne i ciepłe dni ustępują miejsca tym chłodniejszym – sezon ogrodowy może trwać znacznie dłużej. Nawet jesienna słota nie przeszkadza w swobodnym cieszeniu się możliwością spędzania czasu w ulubionym ogrodzie, w gronie najbliższych osób. Jeśli zatem uwielbiamy przebywanie na świeżym powietrzu i nie chcemy z niego rezygnować jesienią, warto zaopatrzyć się w całoroczny pawilon ogrodowy. Czym powinien się charakteryzować i jak go efektywnie wykorzystać?

Zatrzymaj lato na dłużej – całoroczne pawilony ogrodowe

Wrzesień i październik to miesiące, w które coraz intensywniej wkrada się chłód. Dni stają się coraz krótsze, a zimne wieczory nie sprzyjają już przesiadywaniu w ogrodzie. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele rodzinnych imprez odbywa się również jesienią. Czy naprawdę musimy rezygnować z wizji przyjemnej biesiady w naszym pięknym ogrodzie tylko dlatego, że pogoda przestaje sprzyjać? Absolutnie nie! 

Dobrym rozwiązaniem na niepogodę jest całoroczny pawilon ogrodowy, który pomoże Ci zatrzymać lato na dłużej. Urządzaj wesołe przyjęcia przy grillu kiedy tylko masz na to ochotę! Nie musisz obawiać się o komfort oraz stan zdrowia swoich gości, jeśli ulokujesz ich w pawilonie.

Całoroczny pawilon ogrodowy zapewni Tobie i Twoim bliskim poczucie prywatności i bezpieczeństwa z dala od ciekawskich spojrzeń sąsiadów, wszędobylskich insektów oraz przenikliwego chłodu. Niezależnie od pogody, a nawet pory dnia – możesz zorganizować udane, fantastyczne przyjęcie. Na przykład weselne.

Przyjęcie weselne w całorocznym pawilonie ogrodowym

Wiele par decyduje się na ślub jesienią. Nic w tym dziwnego – kolorowe liście i romantyczne mgły napełniające krajobraz tajemniczością podkreślają urok tej pory roku. Chcesz, żeby było jeszcze bardziej romantycznie? Wypraw przyjęcie weselne w ogrodzie. Całoroczny pawilon ogrodowy doskonale sprawdzi się również i w tym celu!

Decydując się na zakup pawilonu warto pomyśleć o jego funkcji dekoracyjnej, która w przypadku przyjęcia weselnego będzie odgrywała ważną rolę. Wystarczy wybrać poszycie wyposażone w okna witrażowe. Jest to element, który wpływa bardzo pozytywnie na stronę wizualną namiotu jako centralnego punktu imprezy. Wysoka estetyka wykończenia, a także sposób, w jaki okna witrażowe wpuszczają światło słoneczne do wnętrza pawilonu (gra światła i cienia) stanowią jeden z ciekawych elementów oprawy wizualnej przyjęcia.

Organizując przyjęcie weselne w całorocznym pawilonie ogrodowym jesienią, warto pamiętać o zamontowaniu dodatkowej podłogi. Namioty Das Company umożliwiają użycie takiego podłoża. Jeśli przewidujesz tylko jedną okazję do wykorzystania podłogi, możesz ją wypożyczyć. Wybierając modułowe podłoże do namiotu, warto zdecydować się na naturalny materiał, np. zaimpregnowane drewno. Taka podłoga jest skuteczną izolacją od chłodnego oraz nierzadko mokrego gruntu i pomoże w utrzymaniu optymalnej temperatury we wnętrzu pawilonu. Kluczowe są jednak parametry samego namiotu.

Jak wybrać całoroczny pawilon ogrodowy?

Aby namiot spełniał swoją funkcję niezależnie od pory roku, nie może to być konstrukcja zbyt lekka. Dlatego jeszcze przed zamówieniem całorocznego pawilonu ogrodowego warto wiedzieć, na jakie parametry należy zwrócić uwagę. Dobrze przemyślana i dopasowana do polskich realiów pogodowych inwestycja będzie rozwiązaniem na długie lata.

Jeśli chcemy, by efekt końcowy był jak najbliższy naszym wyobrażeniom i preferencjom – warto skorzystać z kreatora Das Company. Wystarczy wejść na stronę i zaznaczyć odpowiadające nam wartości. Za pomocą tego przydatnego narzędzia możemy wybrać rodzaj konstrukcji i poszycia, podać dokładne wymiary, a także zdefiniować detale (np. kolor maskownic).

Całoroczny pawilon ogrodowy powinien wykazywać się dużo większą wytrzymałością od namiotów przeznaczonych do użytku w czasie pory letniej. Na co zwrócić uwagę?

  • Stalowa konstrukcja powinna bazować na ocynkowanych rurach o większej średnicy.

  • Jeśli zależy nam na stabilności, wybierzmy szersze stopy z otworami kotwiącymi, za pomocą których przytwierdzimy namiot do każdego typu podłoża (nawet, jeśli jest ono grząskie z powodu dużej ilości błota).

  • Warto także pomyśleć o dodatkowych wzmocnieniach, np. za pomocą stalowych lin.

  • Poszycie powinno być wykonane z polichlorku winylu (PVC), dzięki czemu będzie wytrzymałe i wodoszczelne.

  • W namiotach, w których zamierzamy przebywać, musi być odpowiednia cyrkulacja powietrza. W ofercie Das Company każde poszycie wyposażone jest w systemy umożliwiające prawidłową wentylację, a także zapobiegające tzw. efektowi sauny – skraplaniu się wody wewnątrz namiotu.

  • Poszycie powinno także pozwalać na odprowadzanie wody na zewnątrz – efektywnym rozwiązaniem jest zastosowanie fartucha retencyjnego.

  • Dodatkowo, poszycia namiotów Das Company są dodatkowo uszczelniane. System Hermetic ogranicza wytracanie ciepła z wnętrza obiektu. 

Co jeszcze warto wiedzieć o całorocznych pawilonach ogrodowych?

Jednym z atutów zastosowania namiotu w roli pawilonu jest jego mobilność. W przeciwieństwie do obiektów murowanych, nie musimy załatwiać urzędowych zezwoleń na budowę, ponieważ namiot nie jest na stałe związany z gruntem. Wynika z tego również kolejna korzyść – nie musimy starannie wybierać miejsca, w którym go rozłożymy, ponieważ w dowolnej chwili będziemy mogli zmienić zdanie i przenieść obiekt gdzie indziej. 

Również zimą odczujemy różnicę. Gdy warunki atmosferyczne staną się zbyt trudne, możemy złożyć całoroczny pawilon ogrodowy i schować go do specjalnej torby, którą można dodatkowo dokupić u producenta. Taka torba bez trudu zmieści się w każdej piwnicy. Możemy nawet pożyczyć namiot przyjacielowi! Jeżeli obawiamy się, że przy demontażu zgubimy jakąś część i nie będziemy mogli złożyć namiotu ponownie wiosną – producent znalazł radę i na to. Umożliwił bowiem dokupienie brakujących elementów nawet po upływie gwarancji. 

Mobilność i elastyczność, a także możliwość zastosowania poza sezonem letnim uzupełnia jeszcze jedna ważna korzyść, o której warto wspomnieć – rozsądny stosunek ceny do jakości. Koszt związany z zakupem namiotu jest znacznie atrakcyjniejszy, niż wybudowanie murowanej altany. Jest to zatem rozwiązanie, które zdecydowanie warto rozważyć.

Autor: Paulina Żbik

Poradnik DasCompany

Namiot garażowy – jaki wybrać?

Namiot garażowy – jaki wybrać?

Inwestycja w każdy typ rozwiązań, które mają nam dobrze służyć przez długi czas, często wiąże się z presją, by podjąć możliwie najlepszą decyzję. Z tego powodu starannie się do niej przygotowujesz, robiąc wywiad wśr ...

Namioty imprezowe z podłogą

Namioty imprezowe z podłogą

Urządzanie przyjęć plenerowych nie jest już trudnym wyzwaniem, od kiedy tylko istnieją namioty umożliwiające biesiadowanie w bezpiecznych warunkach. Ważnym elementem pozwalającym na komfortowe korzystanie z namiotów ...

Namiot garażowy na samochód – rozwiązanie na chłodne dni

Namiot garażowy na samochód – rozwiązanie na chłodne dni

Nadeszła zima, wraz z nią chłodne noce i poranne przymrozki, a w Twoim ogródku nadal nie stanął murowany garaż? Nie masz czasu, umiejętności ani chęci, aby zbudować tradycyjne schronienie dla swojego auta, ale coraz ...

Namioty okolicznościowe – cena, montaż, dodatki

Namioty okolicznościowe – cena, montaż, dodatki

Poszukując idealnego namiotu okolicznościowego, rozważamy wiele rozmaitych czynników. Jednym z nich jest cena. Jeśli kupujemy taki rodzaj obiektu pierwszy raz w życiu, nie wiemy, na jaki wydatek będziemy musi ...

Montaż hali namiotowej – pozwolenie czy zgłoszenie?

Montaż hali namiotowej – pozwolenie czy zgłoszenie?

Montaż hali namiotowej to jedna z najłatwiej i najszybciej dostępnych metod powiększenia przestrzeni magazynowej każdego dynamicznie rozwijającego się przedsiębiorstwa. To także doskonały sposób na wzbogacenie teren ...

Jak ogrzać namiot imprezowy?

Jak ogrzać namiot imprezowy?

Jesienne przyjęcia organizowane w plenerze mogą stracić swój urok, gdy jego uczestnicy – zamiast beztrosko zażywać doskonałej zabawy – trzęsą się z zimna. Takie czynności, jak taniec, czy jedzenie ...

Przygotuj się na zimę! Podpowiemy, o czym warto pamiętać

Przygotuj się na zimę! Podpowiemy, o czym warto pamiętać


Namioty magazynowe i zima to połączenie, które może przysparzać wielu wątpliwości… Jednak to wcale nie oznacza, że jest to wyzwanie, z którym nie moglibyśmy sobie poradzić! Niezależnie od tego, czy posiadasz już halę namiotową, czy też dopie ...

Charakterystyka dachu na pawilon ogrodowy

Charakterystyka dachu na pawilon ogrodowy

Dach jest bardzo ważnym elementem każdego namiotu. Czy jednak wiesz, dlaczego pełni on tak istotną rolę? W przypadku pawilonów ogrodowych, producenci oferują dachy spadziste, proste, łukowe, półokrągłe, z oknami lub ...

Co wybrać? Hale namiotowe z płyty warstwowej czy materiału?

Co wybrać? Hale namiotowe z płyty warstwowej czy materiału?

Prowadzenie dobrze prosperującej firmy związanej z branżą produkcyjną wiąże się zawsze z rosnącym zapotrzebowaniem na przestrzeń. Niezależnie od tego, jak zamierzamy ją wykorzystać – dodatkowe miejsce w postaci hali ...

Poszycie MS czy SD – co wybrać?

Poszycie MS czy SD – co wybrać?

Jednym z najważniejszych wyborów, jakie podejmujemy, gdy zamawiamy halę namiotową dla naszego przedsiębiorstwa, jest odpowiednie poszycie. Jaki rodzaj plandeki sprawdzi się u nas najlepiej? Który model cechuje się n ...

Dlaczego warto wybrać namiot MS?

Dlaczego warto wybrać namiot MS?

Nowoczesne hale namiotowe charakteryzują się uniwersalnością zastosowań – zarówno dla biznesu, jak i na użytek prywatny. Niezależnie od przeznaczenia, jakie po zakupie otrzyma hala, największą popularnością cieszy s ...

Warsztat samochodowy w hali namiotowej

Warsztat samochodowy w hali namiotowej

Jednym z ciekawych zastosowań namiotów Das Company jest stworzenie warsztatu, w którym możemy pomajsterkować, dokonać napraw samochodowych, czy rozmaitych modyfikacji i ulepszeń ulubionego pojazdu. Rola ta świetnie ...

Wynajem namiotu na wesele – czy namioty zastąpią domy weselne

Wynajem namiotu na wesele – czy namioty zastąpią domy weselne

Zwykło się uważać, że najlepszym czasem na urządzanie przyjęć na świeżym powietrzu jest połowa wiosny oraz lato. Tymczasem w ostatnich latach obserwujemy trend organizowania m.in. wesel w przestrzeni odkrytej równie ...

Namiot ogrodowy wodoszczelny, zobacz jak wybrać najlepszy

Namiot ogrodowy wodoszczelny, zobacz jak wybrać najlepszy

Korzystanie z ogrodu w czasie jesieni nie zawsze jest tak komfortowe, jak latem. Kiedy dni są cieplejsze, chętnie spędzamy wolne chwile na świeżym powietrzu. Jednak wraz z nastaniem chłodniejszej pory roku zwiększa ...

Kupujemy namiot magazynowy

Kupujemy namiot magazynowy

Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa idzie w parze z rosnącym zapotrzebowaniem na dodatkową przestrzeń magazynową. Jest to zatem zawsze bardzo dobry znak! Czasem jednak rozbudowanie dostępnej przestrzeni to proces, kt ...

Hala namiotowa zimą – izolacja, ogrzewanie

Hala namiotowa zimą – izolacja, ogrzewanie

Decydując się na zakup hali namiotowej, przeważnie mamy zamiar stosować ją w charakterze obiektu całorocznego. O ile wiosną i jesienią temperatury są jeszcze sprzyjające, tak zimą bez ogrzewania może być trudno o u ...

Hala produkcyjna w namiocie

Hala produkcyjna w namiocie

Konstrukcje namiotowe zdobywają coraz większe uznanie w branżach przemysłowych. Ich zastosowanie jest bowiem elastyczne, zaś same obiekty cechuje mobilność, łatwość montażu, a także mnogość możliwych zastosowań. W h ...

Poszycie na pawilon ogrodowy - jaki wybrać?

Poszycie na pawilon ogrodowy - jaki wybrać?

Namioty ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają na stworzenie atrakcyjnej wizualnie altany, a nawet na urządzanie przyjęć np. przy grillu. Ogromny potencjał, jaki drzemie w tych obiektach, uzasadn ...

Do czego można wykorzystać całoroczny pawilon ogrodowy?

Do czego można wykorzystać całoroczny pawilon ogrodowy?

Choć lato już za nami, a słoneczne i ciepłe dni ustępują miejsca tym chłodniejszym – sezon ogrodowy może trwać znacznie dłużej. Nawet jesienna słota nie przeszkadza w swobodnym cieszeniu się możliwością spę ...

Hale namiotowe – zastosowanie w handlu

Hale namiotowe – zastosowanie w handlu

Wykorzystanie mobilnych pawilonów handlowych to najdogodniejszy sposób na atrakcyjną ekspozycję naszej oferty – w szczególności wtedy, gdy prezentujemy ją w miejscach oddalonych od siedziby przedsiębiorstwa. Dzięki ...

Namioty magazynowe – wynajem czy zakup?

Namioty magazynowe – wynajem czy zakup?

Mobilne hale magazynowe to nowoczesne, a przy tym korzystne cenowo rozwiązanie dla przedsiębiorców. Często stanowią one również znakomitą odpowiedź na sytuacje, w których potrzebna jest dodatkowa przestrzeń magazyno ...

Namioty eventowe – wynajem czy zakup?

Namioty eventowe – wynajem czy zakup?

Planując organizację eventów, a także imprez odbywających się w plenerze, zawsze na początku rozważamy kwestię miejsca. Dziś podpowiemy Ci, dlaczego zastosowanie namiotów eventowych jest dobrym rozwiązaniem, a także ...