Choć lato już za nami, a słoneczne i ciepłe dni ustępują miejsca tym chłodniejszym – sezon ogrodowy może trwać znacznie dłużej. Nawet jesienna słota nie przeszkadza w swobodnym cieszeniu się możliwością spędzania czasu w ulubionym ogrodzie, w gronie najbliższych osób. Jeśli zatem uwielbiamy przebywanie na świeżym powietrzu i nie chcemy z niego rezygnować jesienią, warto zaopatrzyć się w całoroczny pawilon ogrodowy. Czym powinien się charakteryzować i jak go efektywnie wykorzystać?
Wrzesień i październik to miesiące, w które coraz intensywniej wkrada się chłód. Dni stają się coraz krótsze, a zimne wieczory nie sprzyjają już przesiadywaniu w ogrodzie. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele rodzinnych imprez odbywa się również jesienią. Czy naprawdę musimy rezygnować z wizji przyjemnej biesiady w naszym pięknym ogrodzie tylko dlatego, że pogoda przestaje sprzyjać? Absolutnie nie!
Dobrym rozwiązaniem na niepogodę jest całoroczny pawilon ogrodowy, który pomoże Ci zatrzymać lato na dłużej. Urządzaj wesołe przyjęcia przy grillu kiedy tylko masz na to ochotę! Nie musisz obawiać się o komfort oraz stan zdrowia swoich gości, jeśli ulokujesz ich w pawilonie.
Całoroczny pawilon ogrodowy zapewni Tobie i Twoim bliskim poczucie prywatności i bezpieczeństwa z dala od ciekawskich spojrzeń sąsiadów, wszędobylskich insektów oraz przenikliwego chłodu. Niezależnie od pogody, a nawet pory dnia – możesz zorganizować udane, fantastyczne przyjęcie. Na przykład weselne.
Wiele par decyduje się na ślub jesienią. Nic w tym dziwnego – kolorowe liście i romantyczne mgły napełniające krajobraz tajemniczością podkreślają urok tej pory roku. Chcesz, żeby było jeszcze bardziej romantycznie? Wypraw przyjęcie weselne w ogrodzie. Całoroczny pawilon ogrodowy doskonale sprawdzi się również i w tym celu!
Decydując się na zakup pawilonu warto pomyśleć o jego funkcji dekoracyjnej, która w przypadku przyjęcia weselnego będzie odgrywała ważną rolę. Wystarczy wybrać poszycie wyposażone w okna witrażowe. Jest to element, który wpływa bardzo pozytywnie na stronę wizualną namiotu jako centralnego punktu imprezy. Wysoka estetyka wykończenia, a także sposób, w jaki okna witrażowe wpuszczają światło słoneczne do wnętrza pawilonu (gra światła i cienia) stanowią jeden z ciekawych elementów oprawy wizualnej przyjęcia.
Organizując przyjęcie weselne w całorocznym pawilonie ogrodowym jesienią, warto pamiętać o zamontowaniu dodatkowej podłogi. Namioty Das Company umożliwiają użycie takiego podłoża. Jeśli przewidujesz tylko jedną okazję do wykorzystania podłogi, możesz ją wypożyczyć. Wybierając modułowe podłoże do namiotu, warto zdecydować się na naturalny materiał, np. zaimpregnowane drewno. Taka podłoga jest skuteczną izolacją od chłodnego oraz nierzadko mokrego gruntu i pomoże w utrzymaniu optymalnej temperatury we wnętrzu pawilonu. Kluczowe są jednak parametry samego namiotu.
Aby namiot spełniał swoją funkcję niezależnie od pory roku, nie może to być konstrukcja zbyt lekka. Dlatego jeszcze przed zamówieniem całorocznego pawilonu ogrodowego warto wiedzieć, na jakie parametry należy zwrócić uwagę. Dobrze przemyślana i dopasowana do polskich realiów pogodowych inwestycja będzie rozwiązaniem na długie lata.
Jeśli chcemy, by efekt końcowy był jak najbliższy naszym wyobrażeniom i preferencjom – warto skorzystać z kreatora Das Company. Wystarczy wejść na stronę i zaznaczyć odpowiadające nam wartości. Za pomocą tego przydatnego narzędzia możemy wybrać rodzaj konstrukcji i poszycia, podać dokładne wymiary, a także zdefiniować detale (np. kolor maskownic).
Całoroczny pawilon ogrodowy powinien wykazywać się dużo większą wytrzymałością od namiotów przeznaczonych do użytku w czasie pory letniej. Na co zwrócić uwagę?
Jednym z atutów zastosowania namiotu w roli pawilonu jest jego mobilność. W przeciwieństwie do obiektów murowanych, nie musimy załatwiać urzędowych zezwoleń na budowę, ponieważ namiot nie jest na stałe związany z gruntem. Wynika z tego również kolejna korzyść – nie musimy starannie wybierać miejsca, w którym go rozłożymy, ponieważ w dowolnej chwili będziemy mogli zmienić zdanie i przenieść obiekt gdzie indziej.
Również zimą odczujemy różnicę. Gdy warunki atmosferyczne staną się zbyt trudne, możemy złożyć całoroczny pawilon ogrodowy i schować go do specjalnej torby, którą można dodatkowo dokupić u producenta. Taka torba bez trudu zmieści się w każdej piwnicy. Możemy nawet pożyczyć namiot przyjacielowi! Jeżeli obawiamy się, że przy demontażu zgubimy jakąś część i nie będziemy mogli złożyć namiotu ponownie wiosną – producent znalazł radę i na to. Umożliwił bowiem dokupienie brakujących elementów nawet po upływie gwarancji.
Mobilność i elastyczność, a także możliwość zastosowania poza sezonem letnim uzupełnia jeszcze jedna ważna korzyść, o której warto wspomnieć – rozsądny stosunek ceny do jakości. Koszt związany z zakupem namiotu jest znacznie atrakcyjniejszy, niż wybudowanie murowanej altany. Jest to zatem rozwiązanie, które zdecydowanie warto rozważyć.