Namioty gastronomiczne i namioty cateringowe znajdują swoje zastosowanie w ogródkach restauracyjnych, strefach kibica i strefach gastronomicznych. Korzystają z nich agencje organizujące eventy i imprezy, sezonowi sprzedawcy przekąsek i osoby prywatne. Namioty, które umożliwiają serwowanie i spożywanie posiłków w warunkach plenerowych, wybierane są równie często przez Koła Gospodyń Wiejskich. Dlaczego organizacje tego typu decydują się na zakup namiotów gastronomicznych?
Spis treści
Czym zajmują się koła gospodyń wiejskich?
Koła Gospodyń Wiejskich to niezależne i dobrowolne organizacje, które skupiają mieszkanki wsi. Prowadzą szereg różnorodnych działań na rzecz lokalnej społeczności. KGW najczęściej kojarzą się z reprezentowaniem wsi lub gminy podczas konkursów, dożynek i innych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.
Koła gospodyń wiejskich reprezentują lokalny folklor, tworząc rękodzieło, szyjąc tradycyjne dla danego regionu stroje czy śpiewając ludowe pieśni. Dzięki tym działaniom KGW podtrzymują lokalne tradycje i przekazują je młodszemu pokoleniu. Koła Gospodyń Wiejskich skupiają się również na pomocy kobietom poprzez rozwijanie ich przedsiębiorczości. Wiele ich działań skupia się na walce z bezrobociem poprzez poszukiwanie alternatywnych źródeł dochodu.
Koła gospodyń wiejskich zajmują się również pomocą ludziom starszym i niepełnosprawnym. Wspierają edukację i podejmują działania mające na celu poprawę warunków lokalnych szkół. Integrują lokalną społeczność i łączą pokolenia. Co ciekawe w ostatnich latach coraz częściej młode kobiety angażują się w tworzenie KGW, co odmienia wizerunek wsi.
Dlaczego koła gospodyń wiejskich wybierają namioty gastronomiczne?
Imprezy organizowane pod gołym niebem dają nieograniczone możliwości. Dlatego wykorzystywane są zarówno podczas kameralnych przyjęć, jak i dużych, masowych eventów. Zadaszenia gwarantują suchą i komfortową przestrzeń niezależnie od warunków pogodowych, które w naszym klimacie bywają zmienne. Dlatego wykorzystywane są podczas lokalnych imprez, w których biorą udział Koła Gospodyń Wiejskich.
KGW często decydują się na zakup własnego namiotu gastronomicznego. W przestronnym wnętrzu namiotu można ustawić stoły i bufety oraz parkiet do tańca. To także bezpieczna, zadaszona przestrzeń dla sprzętu grającego i nagłośnienia. Solidna, wodoodporna plandeka izoluje uczestników wydarzenia od chłodu i wiatru. Namioty chronią także przed palącymi promieniami słońca podczas letnich dni.
Koła Gospodyń Wiejskich często przygotowują lokalne potrawy podczas gminnych lub wiejskich uroczystości. Namioty cateringowe pomagają w utrzymaniu dobrej jakości oferowanych napojów i żywności.
Jakie cechy powinien mieć dobry namiot gastronomiczny?
Wybierając namiot gastronomiczny, warto zwrócić uwagę na jego jakość, rodzaj konstrukcji oraz systemy zastosowane w poszyciu. Wszystkie te cechy będą miały wpływ na wytrzymałość namiotu i komfort podczas korzystania z jego wnętrza.
Mobilność
Jedną z najważniejszych cech, którą posiadają namioty gastronomiczne Das Company jest mobilność. Dzięki niej możemy zmienić lokalizację namiotu w dowolnym momencie. Ta funkcja pozwala na przetransportowanie namiotu w zależności od miejsca organizacji imprezy czy uroczystości.
Łatwość i szybkość montażu
Dużą zaletą namiotów cateringowych i gastronomicznych jest łatwość i szybkość montażu. Dzięki temu możemy rozłożyć go samodzielnie z pomocą kilku osób, bez konieczności wynajmu ekipy montażowej. Lekki stelaż pozwala na wielokrotny montaż i demontaż w zależności od potrzeb.
Letni lub zimowy stelaż
W zależności od indywidualnych potrzeb możemy wybrać namiot na konstrukcji zimowej lub letniej. Wszystkie rodzaje konstrukcji Das Company wykonane są ze stali najwyższej jakości, która została zabezpieczona przed korozją ocynkiem. Jeśli planujemy korzystać z zadaszenia przez cały rok, powinniśmy zdecydować się na konstrukcje do tego przeznaczone, które są dodatkowo wzmocnione. Wśród stelaży letnich wyróżniamy konstrukcje: Summer, Summer Plus i Summer Floor. Decydując się na stelaż zimowy, musimy wybrać konstrukcję Winter lub mocniejsze warianty konstrukcji Das Company.
Dodatkowe systemy
W namiotach Das Company zastosowane zostały dodatkowe systemy, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo podczas korzystania z namiotowego wnętrza. Namioty posiadające system Fire-resist wyróżnia trudnopalna plandeka, która podnosi bezpieczeństwo podczas używania nagrzewnic lub wykonywania czynności gastronomicznych. Plandeki wykonane z PVC posiadają system podwójnych wywietrzników, który zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza i zapobiega tworzeniu się efektu sauny. Ważnym elementem, który posiadają poszycia z PVC, jest szeroki fartuch retencyjny. Podnosi on wydajność odprowadzanej wody nawet podczas nagłych deszczy.
Modułowa budowa
Ważną cechą namiotów Das Company jest modułowa budowa, która pozwala na wydłużenie namiotowego wnętrza w przyszłości. Specjalna rynna umożliwia dołożenie kolejnego namiotu i zwiększenie przestrzeni użytkowej. Dzięki temu podczas organizacji wydarzeń na większą skalę możemy z łatwością przedłużyć swoje zadaszenie. Co więcej, namioty, które posiadają system Multi-Size można skracać lub wydłużać o dodatkowy jedno, lub dwumetrowy segment. Więcej o zwiększaniu przestrzeni namiotowej można przeczytać w artykule „Namioty modułowe Das Company”, który znajduje się na naszym blogu.
Podsumowanie
Koła Gospodyń Wiejskich wybierają namioty gastronomiczne ze względu na ich wielofunkcyjność i mobilność. Komfortowe zadaszenia pozwalają na realizację wszystkich planów organizacji i estetyczne wyeksponowanie rękodzieła. Własne namioty gastronomiczne i namioty cateringowe dają możliwość działań nieograniczonych czasowo ani terytorialnie. Bez względu na lokalizację wydarzenia namioty można z łatwością przetransportować i szybko złożyć.