W związku z sytuacją epidemiczną (COVID-19) odbiory osobiste zostały wstrzymane.
keyboard_arrow_up

Namiot garażowy – jaki wybrać?

Namiot garażowy – jaki wybrać?

Inwestycja w każdy typ rozwiązań, które mają nam dobrze służyć przez długi czas, często wiąże się z presją, by podjąć możliwie najlepszą decyzję. Z tego powodu starannie się do niej przygotowujesz, robiąc wywiad wśród znajomych, czy też przeszukując fora internetowe z opiniami użytkowników, zanim sam staniesz się jednym z nich. Ponieważ niezwykle pomocne w takich sytuacjach są wszelkie kompendia wiedzy – podzielimy się dziś najważniejszymi informacjami dotyczącymi zakupu namiotu garażowego.


Dlaczego namiot garażowy? Jaki wybrać?


Jak efektywnie chronić samochód lub każdy inny pojazd, przed szkodliwym działaniem wilgoci i niekorzystnych warunków atmosferycznych? Regularna ekspozycja na niepożądane czynniki może się skończyć fatalnie – od delikatnych zarysowań, poprzez korozję, aż po poważne zniszczenia karoserii spowodowane np. intensywnymi opadami gradu. Namiot garażowy jest rozwiązaniem, które w każdych warunkach i okolicznościach skutecznie zabezpieczy Twój pojazd.


Jeżeli jeszcze nie miałeś do czynienia z takim typem konstrukcji, zaczniemy od wyjaśnienia, czym ów namiot garażowy jest. Odpowiedź na to pytanie jest prostsza niż może się wydawać i brzmi: alternatywą dla garaży murowanych, czy wiat. Zadaszone i bezpieczne miejsce postojowe można równie efektywnie stworzyć przy pomocy odpowiedniego namiotu.


Co więcej, jest to nawet dużo prostsze, ponieważ inwestycja taka nie wiąże się z załatwianiem w urzędzie formalności związanych z zezwoleniami budowlanymi. Namiot garażowy może stanąć na wybranym terenie już w ciągu kilku godzin – nie musisz czekać, aż zatrudniona firma wybuduje Twój garaż. 


Przewaga konstrukcji namiotowej nad murowaną jest jeszcze jedna. To mobilność. Namiot garażowy, podobnie jak każdy inny namiot, nigdy nie jest montowany na stałe w jednym miejscu (chyba, że tak zadecydujesz). Z tego powodu możesz dowolnie zmieniać jego lokalizację na terenie Twojej posesji. Jest to bardzo cenna cecha w sytuacji, gdy decydujesz się np. na reorganizację przestrzeni. 


Również przeprowadzka lub dłuższy wyjazd nie stanowią problemu – namiot możesz w dowolnej chwili złożyć i zabrać ze sobą. Zapewnisz sobie w ten sposób bezpieczne garażowanie samochodu w nowym miejscu.


Jaką konstrukcję powinien mieć namiot garażowy?


Garażowanie samochodu nie jest wyłącznie domeną jesieni i zimy, dlatego kupując namiot powinniśmy mieć świadomość, iż będzie to obiekt całoroczny (podobnie zresztą jak jego murowany odpowiednik). Nie jesteś pewien, czym powinien się cechować namiot garażowy? Jaki wybrać model? Na jakie parametry należy zwrócić uwagę, by namiot był solidny, trwały i służył nam jak najdłużej?


  • Konstrukcje całoroczne powinny być szczególnie wytrzymałe, dlatego warto wybrać taką, która składa się z systemu stalowych rur o średnicy 50 mm.

  • Rury tej grubości łączone są za pomocą łączników o średnicy 54 mm. 

  • Mocowanie poszczególnych elementów odbywa się z wykorzystaniem grubych śrub. Należy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób śruby zamontowano – najlepsze i najbardziej stabilne rozwiązanie to śruby przechodzące przez rury na wylot.

  • Odporność konstrukcji na korozję zapewni pokrycie poszczególnych elementów ogniowym ocynkiem.

  • Stopy to ważny element, ponieważ umożliwia uzyskanie większej stabilności poprzez zakotwienie namiotu garażowego. Jakie wybrać? Im szersze stopy tym lepiej (np. 14 cm), ponieważ są bardziej uniwersalne i ułatwią zakotwienie na dowolnym rodzaju powierzchni gruntowej.

Ciekawą propozycją są konstrukcje namiotów garażowych Das Company – np. modele Winter, Winter Plus, Polar i Polar Plus. Poszczególne warianty konstrukcji posiadają dodatkowe wzmocnienia w postaci linek stalowych na ścianach bocznych oraz/lub na dachu (w zależności od modelu).


Konstrukcje naszych namiotów bazujące na rurach f50 mm liczą 2 metry wysokości – istnieje jednak możliwość podwyższenia do 4 metrów. Funkcja ta będzie bardzo pomocna w szczególności w sytuacjach, gdy np. zdecydujemy się na zakup kampera lub wysokiej przyczepy. Namioty garażowe świetnie się nadają również do przechowywania maszyn i pojazdów rolniczych.


Poszycie namiotu garażowego – jakie wybrać?


Podobnie jak konstrukcje stalowe, tak również plandeka powinna być wykonana z materiału wysokiej jakości. Jakie poszycie najlepiej wybrać?


  • W konstrukcjach całorocznych doskonale sprawdzą się plandeki wykonane z polichlorku winylu (PVC).

  • Gramatura materiału powinna być odpowiednio dopasowana. Warto celować w wysokie liczby, np. 580 g/m2 (namioty garażowe PVC MS).

  • Poszycie modeli MS umożliwia również rozbudowę namiotu w dowolnie wybranym momencie – wystarczy dokupić dodatkowy segment, by powiększyć namiot o dodatkowe 1 lub 2 metry.

  • Wybierając plandekę możemy również zdecydować, czy życzymy sobie, aby namiot posiadał okna doświetlające na ściankach bocznych.

Pozostaje jeszcze kwestia poszycia namiotów garażowych – jakie wybrać? Plandeki Das Company występują również w wersji o wzmocnionej ochronie przed ogniem (modele FR i SFR). Charakteryzują się one inną technologią wykonania oraz zwiększoną gramaturą materiału (620 g/m2). Poszycie spełnia wymogi normy EN 13501. Zastosowanie takiego modelu plandeki umożliwi nam np. wykonywanie we wnętrzu namiotu prac, w trakcie których wytwarzane są wysokie temperatury – np. szlifierskich lub spawalniczych. Właściwość ta przyda nam się w momencie, gdy zechcemy powiększyć namiot na tyle, by w drugiej części urządzić warsztat.


Namioty garażowe – co jeszcze warto wiedzieć?


Ważnym elementem w przypadku tego typu obiektów jest wjazd – powinien być on maksymalnie wygodny w codziennym użytkowaniu. Namioty garażowe Das Company charakteryzują się tym, że posiadają szeroki wjazd, który jest wyższy niż ściana boczna. Jest to wygodne rozwiązanie jeśli np. posiadamy przyczepę campingową lub rowery zamontowane na bagażniku dachowym samochodu.


Sam wjazd do namiotu można wygodnie rolować do góry, a następnie podpiąć klamrami. Wygodę użytkowania zapewniają także wywietrzniki umieszczone w górnej części nad wjazdem – pozwalają na optymalną cyrkulację powietrza, dzięki czemu wewnątrz namiotu nie powstaje „efekt sauny”. W ten sposób unikniemy również nadmiernej wilgoci (która jest także odprowadzana na zewnątrz fartuchem retencyjnym).


Co, jeśli nasze oczekiwania wobec namiotu garażowego są niestandardowe? Wystarczy skorzystać z poręcznego kreatora, który umożliwi złożenie zamówienia dostosowanego indywidualnie do naszych potrzeb.

Autor: Paulina Żbik

Poradnik DasCompany

Namiot garażowy – jaki wybrać?

Namiot garażowy – jaki wybrać?

Inwestycja w każdy typ rozwiązań, które mają nam dobrze służyć przez długi czas, często wiąże się z presją, by podjąć możliwie najlepszą decyzję. Z tego powodu starannie się do niej przygotowujesz, robiąc wywiad wśr ...

Namioty imprezowe z podłogą

Namioty imprezowe z podłogą

Urządzanie przyjęć plenerowych nie jest już trudnym wyzwaniem, od kiedy tylko istnieją namioty umożliwiające biesiadowanie w bezpiecznych warunkach. Ważnym elementem pozwalającym na komfortowe korzystanie z namiotów ...

Namiot garażowy na samochód – rozwiązanie na chłodne dni

Namiot garażowy na samochód – rozwiązanie na chłodne dni

Nadeszła zima, wraz z nią chłodne noce i poranne przymrozki, a w Twoim ogródku nadal nie stanął murowany garaż? Nie masz czasu, umiejętności ani chęci, aby zbudować tradycyjne schronienie dla swojego auta, ale coraz ...

Namioty okolicznościowe – cena, montaż, dodatki

Namioty okolicznościowe – cena, montaż, dodatki

Poszukując idealnego namiotu okolicznościowego, rozważamy wiele rozmaitych czynników. Jednym z nich jest cena. Jeśli kupujemy taki rodzaj obiektu pierwszy raz w życiu, nie wiemy, na jaki wydatek będziemy musi ...

Montaż hali namiotowej – pozwolenie czy zgłoszenie?

Montaż hali namiotowej – pozwolenie czy zgłoszenie?

Montaż hali namiotowej to jedna z najłatwiej i najszybciej dostępnych metod powiększenia przestrzeni magazynowej każdego dynamicznie rozwijającego się przedsiębiorstwa. To także doskonały sposób na wzbogacenie teren ...

Jak ogrzać namiot imprezowy?

Jak ogrzać namiot imprezowy?

Jesienne przyjęcia organizowane w plenerze mogą stracić swój urok, gdy jego uczestnicy – zamiast beztrosko zażywać doskonałej zabawy – trzęsą się z zimna. Takie czynności, jak taniec, czy jedzenie ...

Przygotuj się na zimę! Podpowiemy, o czym warto pamiętać

Przygotuj się na zimę! Podpowiemy, o czym warto pamiętać


Namioty magazynowe i zima to połączenie, które może przysparzać wielu wątpliwości… Jednak to wcale nie oznacza, że jest to wyzwanie, z którym nie moglibyśmy sobie poradzić! Niezależnie od tego, czy posiadasz już halę namiotową, czy też dopie ...

Charakterystyka dachu na pawilon ogrodowy

Charakterystyka dachu na pawilon ogrodowy

Dach jest bardzo ważnym elementem każdego namiotu. Czy jednak wiesz, dlaczego pełni on tak istotną rolę? W przypadku pawilonów ogrodowych, producenci oferują dachy spadziste, proste, łukowe, półokrągłe, z oknami lub ...

Co wybrać? Hale namiotowe z płyty warstwowej czy materiału?

Co wybrać? Hale namiotowe z płyty warstwowej czy materiału?

Prowadzenie dobrze prosperującej firmy związanej z branżą produkcyjną wiąże się zawsze z rosnącym zapotrzebowaniem na przestrzeń. Niezależnie od tego, jak zamierzamy ją wykorzystać – dodatkowe miejsce w postaci hali ...

Poszycie MS czy SD – co wybrać?

Poszycie MS czy SD – co wybrać?

Jednym z najważniejszych wyborów, jakie podejmujemy, gdy zamawiamy halę namiotową dla naszego przedsiębiorstwa, jest odpowiednie poszycie. Jaki rodzaj plandeki sprawdzi się u nas najlepiej? Który model cechuje się n ...

Dlaczego warto wybrać namiot MS?

Dlaczego warto wybrać namiot MS?

Nowoczesne hale namiotowe charakteryzują się uniwersalnością zastosowań – zarówno dla biznesu, jak i na użytek prywatny. Niezależnie od przeznaczenia, jakie po zakupie otrzyma hala, największą popularnością cieszy s ...

Warsztat samochodowy w hali namiotowej

Warsztat samochodowy w hali namiotowej

Jednym z ciekawych zastosowań namiotów Das Company jest stworzenie warsztatu, w którym możemy pomajsterkować, dokonać napraw samochodowych, czy rozmaitych modyfikacji i ulepszeń ulubionego pojazdu. Rola ta świetnie ...

Wynajem namiotu na wesele – czy namioty zastąpią domy weselne

Wynajem namiotu na wesele – czy namioty zastąpią domy weselne

Zwykło się uważać, że najlepszym czasem na urządzanie przyjęć na świeżym powietrzu jest połowa wiosny oraz lato. Tymczasem w ostatnich latach obserwujemy trend organizowania m.in. wesel w przestrzeni odkrytej równie ...

Namiot ogrodowy wodoszczelny, zobacz jak wybrać najlepszy

Namiot ogrodowy wodoszczelny, zobacz jak wybrać najlepszy

Korzystanie z ogrodu w czasie jesieni nie zawsze jest tak komfortowe, jak latem. Kiedy dni są cieplejsze, chętnie spędzamy wolne chwile na świeżym powietrzu. Jednak wraz z nastaniem chłodniejszej pory roku zwiększa ...

Kupujemy namiot magazynowy

Kupujemy namiot magazynowy

Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa idzie w parze z rosnącym zapotrzebowaniem na dodatkową przestrzeń magazynową. Jest to zatem zawsze bardzo dobry znak! Czasem jednak rozbudowanie dostępnej przestrzeni to proces, kt ...

Hala namiotowa zimą – izolacja, ogrzewanie

Hala namiotowa zimą – izolacja, ogrzewanie

Decydując się na zakup hali namiotowej, przeważnie mamy zamiar stosować ją w charakterze obiektu całorocznego. O ile wiosną i jesienią temperatury są jeszcze sprzyjające, tak zimą bez ogrzewania może być trudno o u ...

Hala produkcyjna w namiocie

Hala produkcyjna w namiocie

Konstrukcje namiotowe zdobywają coraz większe uznanie w branżach przemysłowych. Ich zastosowanie jest bowiem elastyczne, zaś same obiekty cechuje mobilność, łatwość montażu, a także mnogość możliwych zastosowań. W h ...

Poszycie na pawilon ogrodowy - jaki wybrać?

Poszycie na pawilon ogrodowy - jaki wybrać?

Namioty ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają na stworzenie atrakcyjnej wizualnie altany, a nawet na urządzanie przyjęć np. przy grillu. Ogromny potencjał, jaki drzemie w tych obiektach, uzasadn ...

Do czego można wykorzystać całoroczny pawilon ogrodowy?

Do czego można wykorzystać całoroczny pawilon ogrodowy?

Choć lato już za nami, a słoneczne i ciepłe dni ustępują miejsca tym chłodniejszym – sezon ogrodowy może trwać znacznie dłużej. Nawet jesienna słota nie przeszkadza w swobodnym cieszeniu się możliwością spę ...

Hale namiotowe – zastosowanie w handlu

Hale namiotowe – zastosowanie w handlu

Wykorzystanie mobilnych pawilonów handlowych to najdogodniejszy sposób na atrakcyjną ekspozycję naszej oferty – w szczególności wtedy, gdy prezentujemy ją w miejscach oddalonych od siedziby przedsiębiorstwa. Dzięki ...

Namioty magazynowe – wynajem czy zakup?

Namioty magazynowe – wynajem czy zakup?

Mobilne hale magazynowe to nowoczesne, a przy tym korzystne cenowo rozwiązanie dla przedsiębiorców. Często stanowią one również znakomitą odpowiedź na sytuacje, w których potrzebna jest dodatkowa przestrzeń magazyno ...

Namioty eventowe – wynajem czy zakup?

Namioty eventowe – wynajem czy zakup?

Planując organizację eventów, a także imprez odbywających się w plenerze, zawsze na początku rozważamy kwestię miejsca. Dziś podpowiemy Ci, dlaczego zastosowanie namiotów eventowych jest dobrym rozwiązaniem, a także ...