W związku z sytuacją epidemiczną (COVID-19) odbiory osobiste zostały wstrzymane. Zachęcamy do zakupów z dostawą 24h.
keyboard_arrow_up

Namioty imprezowe z podłogą

Namioty imprezowe z podłogą

Urządzanie przyjęć plenerowych nie jest już trudnym wyzwaniem, od kiedy tylko istnieją namioty umożliwiające biesiadowanie w bezpiecznych warunkach. Ważnym elementem pozwalającym na komfortowe korzystanie z namiotów imprezowych jest również podłoże. W sytuacjach, gdy nie mamy wyjścia i musimy postawić namiot na niejednorodnym gruncie, z pomocą przyjdzie nam wypożyczenie dodatkowej podłogi.

 

Namioty imprezowe z podłogą – przyjęcie w każdych warunkach

 

Organizowanie imprez w plenerze to dzisiaj nic nadzwyczajnego. Mamy już dostępne zaawansowane technologie, dzięki którym współczesne namioty są bardzo wytrzymałe, odporne i trwałe. Namioty imprezowe z podłogą to niemal gwarancja dobrej zabawy, niezależnie od warunków atmosferycznych.

 

W urządzaniu plenerowych przyjęć pomoże nam namiot odpowiednio dopasowany zarówno do pogody, jak i naszych oczekiwań. Na stabilność i odporność namiotów imprezowych Das Company wpływa zastosowanie stalowych konstrukcji oraz wysokojakościowych poszyć.

 

Na co zwrócić uwagę, kupując namiot imprezowy z podłogą?

 

W zależności od pory roku, możemy zdecydować się na inne technologie oraz materiały. Ponieważ przyjęcia plenerowe są najchętniej organizowane wiosną i latem, wystarczającym rozwiązaniem będzie zastosowanie namiotów imprezowych PE bazujących na konstrukcjach wykonanych ze stalowych rur (fi 38 mm) pokrytych ocynkiem, który zabezpiecza całość przed korozją. Do połączenia wszystkich elementów wykorzystujemy łączniki (42 mm). Stabilność całości zwiększają stopy, które służą do zakotwienia namiotu do podłoża.

 

Plandeki namiotów letnich wykonane z polietylenu (PE) cechują się lekkością, co jest niewątpliwie atutem w trakcie przyjęć urządzanych w czasie słonecznych i gorących dni. Poszycie zapewnia gościom komfortowe warunki, gwarantuje przyjemny cień, a także chroni jedzenie znajdujące się na stołach przed zbyt wysoką temperaturą, wiatrem, kurzem, owadami itd. 

 

Poszycie, jak również pozostałe elementy namiotu, możemy dopasować indywidualnie do naszych potrzeb. Wybieramy m.in. okna doświetlające – ich rodzaj, ilość, a nawet rozmieszczenie. Szczególnie ciekawym wariantem są okna witrażowe, które nie tylko zapewniają namiotowi imprezowemu niepowtarzalny wygląd nawiązujący do altany ogrodowej, ale także wspaniale rozświetlają wnętrze.

 

Jeśli przyjęcie lub bankiet urządzamy jesienią, wybierzmy model namiotu imprezowego z podłogą bazujący na stalowej konstrukcji złożonej z rur o szerszej średnicy (nawet do 50 mm), oraz poszycia wykonanego z polichlorku winylu (PVC), czyli materiału cechującego się większą gramaturą.

 

Wybieramy podłogę do namiotu imprezowego

 

Kiedy organizujemy uroczystość we własnym ogrodzie lub na znanym nam terenie, możemy być spokojni o rodzaj podłoża, na którym będzie stał nasz namiot imprezowy. Nie zawsze jednak mamy taki komfort. Jest to w szczególności kwestia, z jaką spotykają się profesjonalne firmy zajmujące się organizowaniem przyjęć plenerowych na życzenie klientów indywidualnych, czy też firm. 

 

Urządzając bankiet, szczególnie uroczysty i oficjalny, np. firmowy, chcemy mieć pewność, że każdy szczegół będzie dopracowany w najmniejszym stopniu. Dbałość o każdy element to również cecha świadcząca o profesjonalności, a także przyczyniająca się do budowania zaufanej marki. 

 

Przed każdym rozstawieniem namiotu imprezowego z podłogą należy dokładnie sprawdzić grunt. Jeżeli powierzchnia, na której chcemy to zrobić, obejmuje nierówności terenu – warto zastosować specjalne podkłady drewniane, na których zamontujemy również podłogę.

 

Jaki rodzaj podłogi do namiotów imprezowych?

 

Konstrukcje zarówno letnie, jak i całoroczne, można z łatwością zamontować na każdym rodzaju podłoża – w trudniejszych przypadkach wykorzystujemy szersze stopy z otworami kotwiącymi. Namioty imprezowe świetnie współpracują również z każdym rodzajem dodatkowej podłogi.

 

Wybierając podłogę, kierujemy się zawsze jakością, a także estetyczną prezencją danego rozwiązania. Najpopularniejsze są podłogi drewniane, składające się z pojedynczych desek zaimpregnowanych przed wilgocią. Takie podłoże kojarzy się z eleganckim parkietem lub panelami stosowanymi w lokalach. Doskonale nadaje się jako powierzchnia taneczna, również dla pań noszących buty na wysokiej szpilce.

 

Podłogi modułowe przeznaczone do montażu w halach namiotowych składają się z elementów stalowych oraz aluminiowych. Bazą jest kratownica o takich wymiarach, jak powierzchnia wewnątrz namiotu. Do kratownicy przyczepia się poszczególne moduły, zaś całość po montażu tworzy jednolitą powierzchnię. 

 

Doskonała izolacja podłoża a komfort uczestników

 

Wykorzystanie wysokiej jakości podłogi do namiotów imprezowych uatrakcyjni wnętrze namiotu, a także dodatkowo zaizoluje je przed wilgocią pochodzącą z gruntu. W niektórych modelach podłóg dostępnych np. w wypożyczalniach akcesoriów do namiotów stosuje się także inne rodzaje materiałów, jednak ze względu na stabilność oraz dobre właściwości izolacyjne, najczęściej rekomendowane są podłogi drewniane.

 

Zamontowanie w namiocie odpowiednio dopasowanej podłogi zapewni uczestnikom przyjęcia komfortowe użytkowanie namiotu imprezowego. Szczególnie w chłodniejsze dni, gdy przez dłuższy czas padał deszcz, podłoże nieobsadzone trawą może stać się błotniste oraz grząskie. O ile nie wpływa to w żaden sposób na stabilne zamocowanie namiotu – nasi goście mogą jednak nie czuć się dobrze stąpając lub tańcząc bezpośrednio na wilgotnej ziemi.

 

Na zwiększenie komfortowego samopoczucia osób uczestniczących w przyjęciu wpłyną także rozwiązania zastosowane w poszczególnych modelach poszycia PVC namiotów imprezowych Das Company. 

 

  • System Hermetic umożliwia utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz namiotu, a także zapobiega wnikaniu do środka wilgoci i kurzu.

 

  • Fartuch retencyjny pozwala na zachowanie suchego wnętrza nawet podczas intensywnych opadów atmosferycznych.

 

  • Zastosowanie podwójnych wywietrzników (system Air Control) zwiększają cyrkulację powietrza, co przyczynia się do uniknięcia efektu sauny.
Autor: Paulina Żbik

Poradnik DasCompany

Namiot garażowy – jaki wybrać?

Namiot garażowy – jaki wybrać?

Inwestycja w każdy typ rozwiązań, które mają nam dobrze służyć przez długi czas, często wiąże się z presją, by podjąć możliwie najlepszą decyzję. Z tego powodu starannie się do niej przygotowujesz, robiąc wywiad wśr ...

Namioty imprezowe z podłogą

Namioty imprezowe z podłogą

Urządzanie przyjęć plenerowych nie jest już trudnym wyzwaniem, od kiedy tylko istnieją namioty umożliwiające biesiadowanie w bezpiecznych warunkach. Ważnym elementem pozwalającym na komfortowe korzystanie z namiotów ...

Namioty eventowe – wynajem czy zakup?

Namioty eventowe – wynajem czy zakup?

Planując organizację eventów, a także imprez odbywających się w plenerze, zawsze na początku rozważamy kwestię miejsca. Dziś podpowiemy Ci, dlaczego zastosowanie namiotów eventowych jest dobrym rozwiązaniem, a także ...

Namioty magazynowe – wynajem czy zakup?

Namioty magazynowe – wynajem czy zakup?

Mobilne hale magazynowe to nowoczesne, a przy tym korzystne cenowo rozwiązanie dla przedsiębiorców. Często stanowią one również znakomitą odpowiedź na sytuacje, w których potrzebna jest dodatkowa przestrzeń magazyno ...

Hale namiotowe – zastosowanie w handlu

Hale namiotowe – zastosowanie w handlu

Wykorzystanie mobilnych pawilonów handlowych to najdogodniejszy sposób na atrakcyjną ekspozycję naszej oferty – w szczególności wtedy, gdy prezentujemy ją w miejscach oddalonych od siedziby przedsiębiorstwa. Dzięki ...

Do czego można wykorzystać całoroczny pawilon ogrodowy?

Do czego można wykorzystać całoroczny pawilon ogrodowy?

Choć lato już za nami, a słoneczne i ciepłe dni ustępują miejsca tym chłodniejszym – sezon ogrodowy może trwać znacznie dłużej. Nawet jesienna słota nie przeszkadza w swobodnym cieszeniu się możliwością spę ...

Poszycie na pawilon ogrodowy - jaki wybrać?

Poszycie na pawilon ogrodowy - jaki wybrać?

Namioty ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają na stworzenie atrakcyjnej wizualnie altany, a nawet na urządzanie przyjęć np. przy grillu. Ogromny potencjał, jaki drzemie w tych obiektach, uzasadn ...

Hala produkcyjna w namiocie

Hala produkcyjna w namiocie

Konstrukcje namiotowe zdobywają coraz większe uznanie w branżach przemysłowych. Ich zastosowanie jest bowiem elastyczne, zaś same obiekty cechuje mobilność, łatwość montażu, a także mnogość możliwych zastosowań. W h ...

Hala namiotowa zimą – izolacja, ogrzewanie

Hala namiotowa zimą – izolacja, ogrzewanie

Decydując się na zakup hali namiotowej, przeważnie mamy zamiar stosować ją w charakterze obiektu całorocznego. O ile wiosną i jesienią temperatury są jeszcze sprzyjające, tak zimą bez ogrzewania może być trudno o u ...

Kupujemy namiot magazynowy

Kupujemy namiot magazynowy

Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa idzie w parze z rosnącym zapotrzebowaniem na dodatkową przestrzeń magazynową. Jest to zatem zawsze bardzo dobry znak! Czasem jednak rozbudowanie dostępnej przestrzeni to proces, kt ...

Namiot ogrodowy wodoszczelny, zobacz jak wybrać najlepszy

Namiot ogrodowy wodoszczelny, zobacz jak wybrać najlepszy

Korzystanie z ogrodu w czasie jesieni nie zawsze jest tak komfortowe, jak latem. Kiedy dni są cieplejsze, chętnie spędzamy wolne chwile na świeżym powietrzu. Jednak wraz z nastaniem chłodniejszej pory roku zwiększa ...

Wynajem namiotu na wesele – czy namioty zastąpią domy weselne

Wynajem namiotu na wesele – czy namioty zastąpią domy weselne

Zwykło się uważać, że najlepszym czasem na urządzanie przyjęć na świeżym powietrzu jest połowa wiosny oraz lato. Tymczasem w ostatnich latach obserwujemy trend organizowania m.in. wesel w przestrzeni odkrytej równie ...

Warsztat samochodowy w hali namiotowej

Warsztat samochodowy w hali namiotowej

Jednym z ciekawych zastosowań namiotów Das Company jest stworzenie warsztatu, w którym możemy pomajsterkować, dokonać napraw samochodowych, czy rozmaitych modyfikacji i ulepszeń ulubionego pojazdu. Rola ta świetnie ...

Dlaczego warto wybrać namiot MS?

Dlaczego warto wybrać namiot MS?

Nowoczesne hale namiotowe charakteryzują się uniwersalnością zastosowań – zarówno dla biznesu, jak i na użytek prywatny. Niezależnie od przeznaczenia, jakie po zakupie otrzyma hala, największą popularnością cieszy s ...

Poszycie MS czy SD – co wybrać?

Poszycie MS czy SD – co wybrać?

Jednym z najważniejszych wyborów, jakie podejmujemy, gdy zamawiamy halę namiotową dla naszego przedsiębiorstwa, jest odpowiednie poszycie. Jaki rodzaj plandeki sprawdzi się u nas najlepiej? Który model cechuje się n ...