Kalendarz każdego przedsiębiorcy obfituje w wydarzenia branżowe mające miejsce przez cały rok. Udział w targach – szczególnie w tych najbardziej prestiżowych – jest szansą na nawiązanie atrakcyjnych znajomości biznesowych, a także zaprezentowanie naszych produktów i usług jeszcze szerszemu gronu odbiorców. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej oprawie – m.in. świetlnej. Dziś podpowiemy, jak wybrać optymalne oświetlenie do namiotu handlowego, aby uzyskać korzystne efekty.
Wydarzenia targowe otwierają przed nami okazję do zaprezentowania się. Ponieważ pierwsze wrażenie jest ważne – warto przyjąć sobie do serca tę zasadę i zadbać o każdy szczegół w trakcie projektowania naszego stoiska.
Posługując się namiotem handlowym, mamy do swej dyspozycji obiekt, który pomoże stworzyć atmosferę sprzyjającą rozmowom biznesowym, izolując nas nieco od tego, co dzieje się na zewnątrz. Kiedy potencjalny klient lub przedstawiciel innej firmy wejdzie do naszego namiotu, będziemy mogli w spokoju zaprezentować naszą ofertę bez poczucia, że inni wystawcy nieustannie nas widzą i słyszą.
Jeśli odpowiednio urządzimy naszą przestrzeń, wstawiając m.in. stoliki i siedziska, zaaranżujemy w ten sposób atrakcyjny pawilon, z którego przyjemnie będzie korzystać zarówno naszym gościom, jak i nam samym, w trakcie wielogodzinnego i nierzadko kilkudniowego wydarzenia
Za komfort i dobre samopoczucie, a także korzystną i atrakcyjną wizualnie oprawę odpowiada również światło. To właśnie zastosowanie odpowiedniego oświetlenia do namiotu handlowego może sprawić, że przykujemy uwagę do najważniejszych punktów. Za pomocą światła wyczarujemy bez trudu wnętrze, w którym przebywanie będzie komfortowe, nasz wzrok nie będzie się męczył, zaś czytanie naszych ulotek i prospektów nie będzie wymagało mrużenia oczu.
Zanim wybierzemy konkretne produkty, należy zastanowić się nad celem poszczególnych punktów świetlnych. Krótko mówiąc – co będą oświetlały lub podświetlały, a także jaki efekt mają finalnie tworzyć.
W namiocie dbamy przede wszystkim o to, aby ułatwić naszym klientom i kontrahentom zapoznawanie się z naszą ofertą. Jeżeli podzielimy wnętrze namiotu na strefy, warto podkreślać je oświetleniem – np. strefa z kanapami i stolikami jako wydzielone miejsce do spokojnej rozmowy, strefa wejścia z kontuarem, strefa z materiałami reklamowymi itd.
Możemy wykorzystać:
Niezależnie od tego, na jakie rozwiązania się zdecydujemy, warto pamiętać o zachowaniu umiaru – lepiej uzyskać delikatniejsze światło w całym wnętrzu i nieco mocniej rozświetlić niektóre strategiczne punkty i miejsca, niż przesadzić.
Warto pamiętać o tym, że celem oświetlenia do namiotu handlowego jest nie tylko wyczarowanie przestrzeni przyjaznej biznesowym rozmowom. Odpowiednio dopasowanymi punktami świetlnymi możemy także w atrakcyjny sposób wyeksponować np. logotyp naszej firmy, czy też banery reklamowe. W tym celu zamieszczamy niewielkie lampki np. LED wszędzie tam, gdzie znajdują się informacje o tym, że to stoisko Twojej firmy. W podobny sposób możemy także podkreślać logotypy naszych marek, a także nazwy produktów, które są kluczowe w naszej ofercie.
Czy oświetlenie do namiotu handlowego to tylko neutralne kolory? W większości tak – co nie wyklucza możliwości zastosowania innych odcieni światła w niektórych miejscach. Możemy np. wybrać kolor kojarzący się z naszym logotypem i stosować go punktowo – naprzemiennie z neutralną bielą. Pamiętajmy jednak o tym, by nie przesadzić – neutralne kolory oświetlenia powinny dominować, stanowiąc tło dla bardziej kolorowych akcentów. W ten sposób stworzymy atrakcyjny dla oka efekt, który jednak nie będzie męczący.
Jeżeli jeszcze nie posiadamy namiotu handlowego, warto w tym miejscu przypomnieć o rozmaitych możliwościach wyboru, jakie mamy jeszcze przed złożeniem zamówienia. Wspomnieliśmy o roli kolorowego oświetlenia – aby podkreślić spójną identyfikację kolorystyczną, możemy zastosować tę samą barwę również na poszyciu namiotu.
Dostępne w Das Company namioty handlowe możemy dostosować w pełni do naszych potrzeb i oczekiwań. Wybór kolorowej maskownicy łączeń ścianek bocznych to ciekawa opcja warta rozważenia. Stosując taki barwny akcent, zaś całą resztę poszycia namiotu pozostawiając w neutralnej bieli, nie musimy się obawiać o to, że uzyskamy efekt przesytu, czy pstrokacizny.
Możemy zdecydować się również na przyklejenie lub namalowanie np. logo lub innych elementów graficznych na poszyciu, należy jednak pamiętać, że im bardziej kolorowy namiot, tym skromniejsze i bardziej klasyczne powinno być oświetlenie do namiotu handlowego.
Przed zakupem namiotu warto także rozważyć parę innych kwestii pod kątem oświetlenia. Jedną z nich jest np. zastosowanie mocniejszej i grubszej konstrukcji w przypadku, gdy zamierzamy korzystać z cięższych lamp podwieszanych. Możemy także rozważyć wybór poszycia z dużymi oknami, które pomogą nam wprowadzić do namiotu nieco światła z zewnątrz, co także stworzy ciekawy efekt.
Niezależnie od naszych decyzji, warto pamiętać zawsze o jednym – umiar jest naszym sprzymierzeńcem, jednak warto postawić na świetlne akcenty w kilku strategicznych miejscach. Dzięki temu sprawimy, że nasi klienci i kontrahenci łatwiej nas znajdą, przykujemy również uwagę osób, które nie zetknęły się dotychczas z naszą firmą. Za pomocą odpowiednio dobranego światła możemy zarówno zaciekawić, jak i podkreślić nasz profesjonalizm. We wnętrzu namiotu zaś uzyskamy miły dla oka efekt. Pamiętajmy o podświetleniu kontuaru, a także innych miejsc, w których znajdują się materiały reklamowe. W strefie przeznaczonej do rozmów wystarczy nieco delikatniejsze światło z kilkoma mocniejszymi punktami.